Młodzi kucharze z Karolewa z „Brązową Patelnią” w ogólnopolskim konkursie

Młodzi kucharze z Karolewa z „Brązową Patelnią” w ogólnopolskim konkursie

Uczniowie z Karolewa, za swój chłodnik staropolski, otrzymali trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym „Smaki wsi”. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w piątek, 18 maja, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

 

Była to już siódma edycja konkursu organizowanego przez karolewski „Rolniczak”. Po ubiegłorocznych deserach, tym razem uczestnicy zmagań kulinarnych  zmierzyli się z zupami. Do konkursu przystąpiły 22 zespoły z osiemnastu szkół. Zdaniem jurorów tegoroczna „Złota Patelnia” powędrowała do Sejn, drugie miejsce zajęli uczniowie z Nowosielc, a trzecie przypadło w udziale gospodarzom.

– Cieszę się niezmiernie, że ponownie gościmy w naszych progach tak duża grupę młodzieży – powiedział Jan Mickiewicz, dyrektor ZS CKR w Karolewie. – Niebawem czeka nas zasłużony odpoczynek, ale już od września rozpoczniemy przygotowania do następnej edycji.

Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Przy okazji podsumowania konkursu w Karolewie pojawił się przedstawiciel wojewody, reprezentanci instytucji rolniczych oraz lokalni samorządowcy: Jarosław Pieniak – starosta kętrzyński i Paweł Bobrowski – wójt gminy Kętrzyn.

– Cieszę się ze w naszym powiecie jest szkoła która kultywuje polskie tradycje kulinarne – nie krył zadowolenia starosta. – Gratuluję zarówno samym uczestnikom konkursu, jak i jego organizatorom.

 

Obszerną relację z konkursu „Smaki wsi” znajdziecie w papierowym wydaniu Tygodnika Kętrzyńskiego.

 

Zdjęcie główne: Jan Mickiewicz miał przyjemność wręczyć nagrodę za trzecie miejsce w konkursie reprezentantom swojej szkoły. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Smaki Wsi
    • Dodano 18 maja 2018

    Idealna impreza dla kucharza a on nie uczestniczy? woli wypowiadać się na temat błyskotliwy o czym pojęcia ne ma? tj. środki unijne, systemy informatyczne, przebudowa dróg.
    Tu mógłby ktoś zadać pytanie kulinarne i byłoby po ptakach.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *