Krótka lekcja historii i trening strzelecki młodych siatkarzy

Krótka lekcja historii i trening strzelecki młodych siatkarzy

 

Młodzi sportowcy z klubów wspieranych przez Kętrzyńskie Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Set Kętrzyn odwiedzili kętrzyński ośrodek szkolenia Straży Granicznej. Młodzież przybyła do CSSG na zaproszenie komendanta płk. Romana Łubińskiego.

 

Wizyta rozpoczęła się prezentacją ekspozycji historycznej, poświęconej zarówno Straży Granicznej, jak i samego centrum szkolenia.

– Młodzież miała okazję obejrzeć umundurowanie, sprzęt oraz pamiątki i eksponaty, znajdujące się w zbiorach Centrum – relacjonuje Aneta Wojtanowska-Zimoń, rzecznik prasowy CSSG. – W dalszej części wizyty, goście odwiedzili pracownię Zakładu Granicznego, w której zapoznali się z funkcjonowaniem urządzeń do prześwietlania zawartości bagażu oraz pracownię kryminalistyczną, wyposażoną w środki i sprzęt wykorzystywany do ujawniania śladów kryminalistycznych.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z wykładowcą na strzelnicy krytej, gdzie miała miejsce prezentacja jednostek broni znajdującej się na wyposażeniu Straży Granicznej oraz krótki trening strzelecki na trenażerze RIKA. Na zakończenie wizyty młodzi siatkarze otrzymali od komendanta oraz jego zastępcy, płk. Mirosława Doroszkiewicza, drobne upominki.

red

 

Fot. chor. Katarzyna Kamińska/CSSG

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *