Kętrzyńska kuźnia talentów, czyli Konfrontacje po raz jedenasty

Kętrzyńska kuźnia talentów, czyli Konfrontacje po raz jedenasty

Przed nami kolejna, jedenasta już edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych Konfrontacje. W tym roku przegląd odbędzie się w kętrzyńskim amfiteatrze, 16 czerwca.

 

– Przez wiele lat, wraz z grupą zaprzyjaźnionych z Kętrzyńskim Centrum Kultury osób udało nam się stworzyć jedyną w swoim rodzaju imprezę o niepowtarzalnym klimacie, a to będzie już jej jedenasta edycja – reklamują przegląd organizatorzy.

Sama idea Konfrontacji od wielu już lat za główny cel zakładała pomaganie początkującym zespołom, muzykom zdobywać pierwsze sceniczne doświadczenia, a sam przegląd, który na początku lat 90-tych odbywał się w sali widowiskowo-kinowej dawnych Wojsk Ochrony Pogranicza, stawał się „kuźnią” talentów, które zaistniały później na krajowej scenie. Pierwsze laury i doświadczenie zdobywały tam takie zespoły jak Vader, Hunter, Arshenic, czy finalista programu Must Be The Music – zespół Materia.
Należy nadmienić, że w poprzednich edycjach przeglądu zorganizowanego przez KCK zgromadzono wielotysięczną widownię, a gwiazdami wieczoru byli m.in. legenda polskiego rocka Marek Piekarczyk z zespołem TSA, zwycięzca czwartej edycji programu The Voice Of Poland Juan Carlos Cano z zespołem Enclose, zespół Lipali, Trzynasta w samo południe, Clock Machine, Harlem i wiele innych. W tym roku na organizatorzy zaprosili na finałowy koncert legendarny zespół z Kętrzyna – grupę rockową Dr Watt.

Źródło: KCK

 

Zdjęcie: Gwiazdą tegorocznych Konfrontacji będzie Dr Watt. Fot. Archiwum

Podobne artykuły
2Komentarz
  • kto to słucha ?
  • Dodano 24 maja 2018

  po co to potrzebne

  Odpowiedz
  • Darek
  • Dodano 26 maja 2018

  A w którym to roku Vader wystąpił na Konfrontacjach…??

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *