Każdy maluch mógł poczuć się jak dentysta

Każdy maluch mógł poczuć się jak dentysta

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie uczestniczyły w zajęciach z higienistką dentystyczną. Był to czas na jesienne porządki, które najlepiej było zacząć od zębów.

 

Bernadeta Makowska przyjechała do dzieci aż ze Śląska. Zajęcia z nią miały charakter warsztatów edukacyjno-profilaktycznych, pod tytułem „Szkółka zębowa”.

– Na początku zajęć pani Bernarda przedstawiła w teatrzyku Kamishibai historię Zuzi, która miała robaki w zębach i musiała pójść do dentysty. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki i chętnie po skończeniu historii rozmawiały na jej temat, jak również same zadawały pytania i dzieliły się swoją wiedzą na temat tego, co dla ząbków jest zdrowe, a co nie – relacjonuje Joanna Kołowrocka-Kot ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. – Pomogła im w tym zabawa z panią Bernadetą, przypominająca jakie produkty warto jeść, a jakich najlepiej unikać.

Dzieci ćwiczyły też szczotkowanie zębów na modelach wykonanych z modeliny. Każde dziecko dostało szczoteczkę i model zębów, na którym mogło poćwiczyć odpowiednie mycie. Przedszkolaki dowiedziały się też jak oczyszcza się język.

– Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych wszystkich zabawach i widać było, że jest to temat, który ich bardzo interesuje. Z chęcią opowiadały własne przygody z ząbkami – dodaje Joanna Kołowrocka-Kot.

Na koniec zajęć każdy z maluchów mógł poczuć się jak dentysta, ponieważ wszystkie dzieci otrzymały w prezencie: maskę na twarz, rękawiczki, szczoteczki, którymi ćwiczyły ząbkowanie oraz lusterka dentystyczne do jamy ustnej. Wszystkim uczestnikom zajęć sprawiło to niesamowitą radość. Joanna Kołowrocka-Kot

Fot. Archiwum SP3 Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *