Groźny wypadek pod Kętrzynem. Łoś wtargnął na jezdnię

Groźny wypadek pod Kętrzynem. Łoś wtargnął na jezdnię

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Mrągowo – Kętrzyn. Kierujący osobowym BMW zderzył się z przebiegającym przez jezdnię łosiem. W wyniku tego zdarzenia 44-letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, auto zostało poważnie uszkodzone, a zwierzę zginęło na miejscu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 września, około godziny 19.50. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym BMW jechał od strony Mrągowa w kierunku Kętrzyna. W pewnym momencie wprost pod nadjeżdżające auto wbiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że auto zjechało do przydrożnego rowu.

– W wyniku tego zdarzenia 44-letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Auto zostało poważnie uszkodzone, natomiast zwierzę zginęło na miejscu – informuje asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę.

– Zderzenie pojazdu z leśną zwierzyną  bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla

zwierząt, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia, zwierzaka – dodaje Monika Danielak. red

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *