Gdzie na majówkę? Do Gierłoży, Bezławek i Reszla!

Gdzie na majówkę? Do Gierłoży, Bezławek i Reszla!

Wilczy Szaniec w Gierłoży, Bezławki i Reszel znalazły się w propozycjach portalu Mazury24.eu na spędzenie „majówki” w naszym regionie. – Czy hotele, pensjonaty, porty, muzea oraz restauracja zostaną w końcu otwarte? Tego nie wiadomo. Dlatego jeżeli chodzi o wyprawę na Mazury w tym okresie, polecamy 5 miejsc, które warto zobaczyć, i powinny być dostępne nawet w czasie lockdownu – pisze autor artykułu.

Jako atrakcje warte obejrzenia podczas najbliższej „majówki”, portal Mazury24.eu wymienia Wilczy Szaniec, kościół w Bezławkach oraz reszelską starówkę. Poza tym również Twierdzę Boyen i piramidę w Rapie.

– Mimo pandemii koronawirusa, Wilczy Szaniec jest cały czas otwarty i przyjmuje turystów. Niedostępne do zwiedzania są jedynie budynki i bunkry. Natomiast swobodnie można penetrować cały teren obiektu – zachęca autor artykułu.

Wilczy Szaniec wciąż kryje wiele tajemnic. Fot. Robert Majchrzak

Kościół – zamek w Bezławkach opisywany jest natomiast jako „tajemniczy, intrygujący, jedyny w swoim rodzaju”. Zdaniem autora, warto go zobaczyć, gdyż „zachowały się tu resztki zamkowych murów obronnych z fragmentami narożnych baszt i dwie bramy wjazdowe”.

Bezławki wzbudzają zainteresowanie nie tylko turystów, ale i archeologów. Fot. Robert Majchrzak

Wiele ciepłych słów napisano też o Reszlu, który nazywany jest zabytkową perłą architektury i zbytków Warmii i Mazur.

– Nawet w czasie pandemii nikt nie zabroni nam spaceru klimatycznymi uliczkami starówki w Reszlu. Warto odwiedzić to miasteczko, aby poczuć atmosferę średniowiecznego grodu i pospacerować wąskimi uliczkami przy kamieniczkach obok krzyżackiego zamku i poznać miejscowe, ciekawe legendy – zachęca autor artykułu.

Wskutek przedłużających się obostrzeń, związanych z sytuacją epidemiczną, wciąż nie wiemy w jaki sposób będziemy mogli spędzić tegoroczną „majówkę”. Może więc warto skorzystać z powyższych propozycji i przygotować się na spotkanie z historią? rm

Zdjęcie główne: Stare miasto w Reszlu zachwyca o każdej porze. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *