E-kolejka sposobem na usprawnienie pracy wydziału komunikacji

E-kolejka sposobem na usprawnienie pracy wydziału komunikacji

9,5 miliona złotych wynosi wartość projektów unijnych, wdrażanych aktualnie przez jednostki Powiatu Kętrzyńskiego. Efektem jednego z nich ma być usprawnienie pracy Wydziału Komunikacji i Transportu.

 

Pierwszy projekt, zaprezentowany podczas czwartkowej konferencji w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie, dotyczy wdrożenia e-usług w Centrum Usług Wspólnych oraz jednostkach organizacyjnych Powiatu. W ramach tego działania zostanie zakupiony nowy sprzęt komputerowy, a budynek starostwa zostanie wyposażony m.in. w elektroniczną tablice ogłoszeń. Ważnym elementem ma być system „e-kolejka”, zastosowany w Wydziale Komunikacji i Transportu. Całość przedsięwzięcia wyniesie 2,2 miliona złotych. Unijne dofinansowanie to ponad 1,8 mln zł.

– Projekt ten realizujemy dzięki staraniom zarządu powiatu, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Usług Wspólnych – powiedziała Marta Żylińska, dyrektor CUW.

Zdecydowanie droższym przedsięwzięciem jest projekt zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej powiatu kętrzyńskiego. Dzięki jego wprowadzeniu zmodernizowana zostanie m.in. ewidencja gruntów i budynków.

– Chcemy polepszyć nasze bazy – poinformowała Beata Obolewicz, naczelnik Wydział u Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami. – To bardzo duży projekt, którego realizacja usprawni naszą pracę, a korzyści tego odczują mieszkańcy powiatu.

Wartość projektu wdrażanego przez wydział geodezji to ponad 5,5 miliona złotych. Dofinansowanie wynosi niemal 4,7 mln zł.

Trzecim zaprezentowanym w czwartek przedsięwzięciem jest modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie. Dotyczy on warsztatów znajdujących się przy ulicy Wojska Polskiego w Kętrzynie, które zostaną doposażone i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Kształcenie ma być nowoczesne i dostępne dla osób w różnym wieku – zaznaczył Marek Moszyk, dyrektor PCE.

Łączna wartość projektu to ponad 1,8 miliona złotych. Pozyskane na ten cel środki unijne wynoszą niemal 1,5 mln zł.

– Wszystkie te działania pozwolą na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i poprawią pracę starostwa – mówi Zbigniew Olenkowicz, wicestarosta kętrzyński. – Najważniejsze jednak, że efektywnie wykorzystujemy środki unijne i poprawiamy urząd w kwestii jak najlepszej obsługi mieszkańców naszego powiatu.

Robert Majchrzak

 

Zdjęcie: Jednym ze sposobów na sprawniejszą pracę starostwa na być e-kolejka w wydziale komunikacji. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
9Komentarz
  • projektów za 9.5 mln a zrobią nic
  • Dodano 17 maja 2018

  pajace już myślą ile z tego ukradną

  Odpowiedz
  • Giełodetta
  • Dodano 17 maja 2018

  Polepszenie baz danych geodezji za 5,5 miliona złotych? No tylko pogratulować twórcy projektu z realizacja chyba trudniej będzie. Ciekawe co można kupić w ramach tego projektu? Satelitę chyba 🙂

  Odpowiedz
  • Anatol
  • Dodano 17 maja 2018

  Sesja w środę będzie ciekawa? Z.O. dni policzył?

  Odpowiedz
   • hipokryzja
   • Dodano 17 maja 2018

   Od początku miał policzone dni. Narzucony plan wykonał może odejść. Jakie tempo zmian bylo sami widzelismy.. A teraz luzik już z goreczki. Powinien liczyc się z tym że ujemna popularność mu „skoczy”. Zawrzec układ z takim lepiej z żadnym.

   Odpowiedz
   • tentyptakma
   • Dodano 18 maja 2018

   on wyjatkowo dobrze liczy ale tylko hajs bo z ludźmi nie musi taki typ. Zrób mu choć raz podług swojej myśli albo pokaż że jesteś mądrzejszy to Ci pokaże gdzie twoje miejsce!

   Odpowiedz
  • Kris
  • Dodano 17 maja 2018

  Powiat ma bardzo dużo pieniędzy z rejestracji każdego auta i niech WK nie ośmiesza się z nr rejestracyjnymi na odwrót tak jak się zaczyna rejestracja z nr np NKEKA albo NKEKC,a potem sie nie dziwić że ubezpieczalnie czy ufg ma problem z weryfikacją numerów czasami.
  Zamiast numery nadawać dłuższe NKE02050 np tak jak mają inne miasta i powiaty Węgorzewo,Mrągowo lub Giżycko.
  Bo tylko nasz powiat robi tylko bajzel w e systemie z tymi numerami rejestracyjnymi…
  A pan komornik nowy zajmuje auta bezprawnie przez WK bez poinformowania za czyjeś cudze długi w rodzinie i żeruje na cudzej krzywdzie i wiem co to znaczy,bo ja byłem też poszkodowany z dwoma samochodami bezprawnie 3 lata temu .To jest Kętrzyn…

  Odpowiedz
   • sabrina
   • Dodano 17 maja 2018

   Niektórym trzeba dużego auta innym długich numerów. Oba przypadki swiadcza o b. niskim poziomie testosteronu.

   Odpowiedz
  • tentyptakma
  • Dodano 18 maja 2018

  Czyli az 1,5 mln z naszych powiatowych podatkiw pójjjdzieeee w p……..u, a wicestrosta na początku błyskotliwe kariery twierdził że najpierw każdą złotówkę trzeba zarobić. Jak to się zdanie zmienia od miękkiego siedzenia.
  Będziemy się przyglądać tej tablicy ogłoszeń i co na niej będzie widziało (za taka kase), oraz temu usprawnieniu w geodezji to zapowiada sie na najciekawszy projekt!? Za 5,5 mln to chyba satelitę razem z tą gliwicą wystrzelą na orbitę okołoziemską.

  Odpowiedz
  • 9.5 mln podzielić ludziom
  • Dodano 18 maja 2018

  to jakaś korzyść będzie , dać do ręki w gotówce

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *