Dziewczęta z Wilkowa utrzymały się w III lidze młodziczek

Dziewczęta z Wilkowa utrzymały się w III lidze młodziczek

Minionej niedzieli w Ełku odbyły się rozgrywki czwartej kolejki wojewódzkiej III ligi młodziczek. W zawodach rywalizowały dziewczęta z zespołów Mikro Ełk, Atak Elbląg i Wilczek Wilkowo.

 

Gospodarzem rozgrywek był zespół z Ełku, który w poprzedniej kolejce spadł z II ligi. Turniej przeprowadzono systemem gry „każdy z każdym”.

– Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Kętrzynem i Elblągiem. Wilkowo, po gładko przegranym pierwszym secie 11:25, w drugim już grało na swoim normalnym poziomie, co po wyrównanej i zaciętej grze dało zwycięstwo 25:23 – relacjonuje Edward Szudzich, trener dziewcząt z Wilkowa. – W trzecim secie, po równorzędnej grze obu zespołów, w końcówce lepsze okazały się zawodniczki z Elbląga i zasłużenie wygrały set 15:11, jak i cały mecz.

W drugiej serii gier zespół z Wilkowa pauzował, natomiast w meczu Ataku z Mikro górą były elblążanki. Spotkanie zakończyło się ich wygraną 2:0 (25:13, 25:11). Trzeci mecz rozstrzygał o awansie i spadku z grupy.

– Aby utrzymać dopiero co wywalczony awans do III ligi, musieliśmy wygrać ten mecz. Pojedynek odbył się przy ogromnym dopingu kibiców z Wilkowa, a dobra gra Wilczka dała zdecydowane zwycięstwo 2:0 (25:11, 25:13). To pozwoliło na pozostanie w rozgrywkach na poziomie III ligi – dodaje Edward Szudzich.

Kolejny turniej odbędzie w niedzielę, 8 grudnia, w Wilkowie. W zawodach zmierzą się Salos I Ełk, Wilczek Wilkowo i MOSiR Kętrzyn. red

[apla]

Skład Wilczka Wilkowo na turnieju w Ełku

Aleksandra Karnicka – kapitan, Kinga Golińska, Oliwia Góźdź, Oliwia Kuberska, Amelia Masna, Aleksandra Rutkowska, Karolina Warda, Magdalena Zalewska, Wiktoria Zalewska. Trenerami zespołu są Edward Szudzich i Jan Niszcz.

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *