Dziewczęta z Wilkowa mistrzyniami województwa na plaży!

Dziewczęta z Wilkowa mistrzyniami województwa na plaży!

Zawodniczki Wilczka Wilkowo w siatkówce plażowej zdobyły tytuł mistrzyń województwa młodziczek. Tym samym podopieczne trenera Edwarda Szudzicha awansowały też do półfinałów mistrzostw Polski.

 

Wojewódzkie mistrzostwa młodziczek (rocznik 2005 i młodsze) odbyły się 12 czerwca w Ostródzie. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów: z Olsztyna, Iławy, Ostródy, Elbląga i Wilkowa. Wilczek zgłosił do rozgrywek dwa składy drużyn: starszą – Aleksandra Karnicka / Oliwia Kuberska i młodszą: Aleksandra Rutkowska / Magdalena Zalewska.

– Niestety, młodsza ekipa nie dała rady utrzymać się w grze i po przegranej z KurianVolley Olsztyn zajęła dziewiąte miejsce – relacjonuje Edward Szudzich.

Zdecydowanie lepiej poradziły sobie starsze dziewczęta, zdobywając złote medale mistrzostw! W finale wilkowianki pokonały Atak Elbląg. Wcześniej, wygrywając w półfinale z SMS-em Ostróda, dziewczęta z Wilczka zapewniły sobie udział w rywalizacji o mistrzostwo kraju.

– Przed meczem finałowym dziewczęta stwierdziły, że nie po to tyle się namęczyły, żeby teraz przegrać. I rzeczywiście tą myśl było widać w grze – bardzo ambitnej, solidnej, bez zbędnego ryzyka, ale i z pewnością siebie i precyzją zagrań – chwali swoje zawodniczki trener.

Teraz czeka je rywalizacji w skali ogólnopolskiej, która została zaplanowana na początek lipca w Kołobrzegu. rm

 

Zdjęcie: Mistrzynie województwa z trenerem. Fot. Archiwum LUKS Wilczek Wilkowo

Podobne artykuły
1
    • Czytelnik
    • Dodano 21 czerwca 2020

    Gratulacje drużynie i trenerowi Ediemu

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *