Dwa promile i… dwóch pasażerów

Dwa promile i… dwóch pasażerów

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca Opla zatrzymany do kontroli drogowej w Solance, w gminie Srokowo. Nie dość, że 44-latek prowadził w tym stanie samochód, to jeszcze przewoził dwóch pasażerów!

 

We wtorek, 27 lutego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Badanie trzeźwości, przeprowadzone u 44-letniego kierowcy, wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, pijany kierowca przewoził jeszcze dwóch pasażerów. Teraz odpowie za to przed sądem, gdzie grozi mu kara do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy nawet na piętnaście lat.
– Apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli macie wątpliwości czy możecie kierować pojazdem, informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu samoobsługowego mieszczącego się m.in. w kętrzyńskiej komendzie policji – informuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Nie powinniśmy pozostać obojętni gdy widzimy osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu lub jednośladu. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania i niezwłocznie powiadomić policję.
Pamiętajmy, każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych!

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Piast Kołodziej
  • Dodano 28 lutego 2018

  no i o co taki wrzask…o mój Boże…2 promile alkoholu…, ale reszta krwi, czyli 998 jednostki była bez alkoholu…no i nie spowaodawał żadnego wypadu, nie uczynil nikomu krzywdy…a grozi mu do 2 lat więzienia…w USA do lat sześdziesiątych (chyba, niech polonusy poprawią), nie karano za jazdę „pod wpływem” o ile nie spowodowało się wypadku…pamiętam też stare hamerykańskie filmy jak nawalony wytacza się z knajpy, a policjant otwieramu mu drzwi do samochodu…jaknkesi tak wtedy reklamowali swoją „wolność”…nie zrobiłeś nikomu krzywdy, to nie jesteś winny… a tu mamy terror współczesnej władzusi…

  Odpowiedz
   • FA-25
   • Dodano 5 marca 2018

   Posłuchaj Piast Kołodziej, a gdyby tak doszło do wypadku spowodowanego przez tego kierowcę i zginą by ktoś z twojej rodziny brat, żona, syn czy córka to ciekawe, co byś wtedy napisał pod tą sytuacją, że co policji za mało, że wsadzić go do więzienia na 600lat czy byś go od razu ukamienował. Pamiętaj im więcej zapobiega się tym mniej takich tragedii przeżywamy.

   Odpowiedz
  • Szybki Lopez
  • Dodano 28 lutego 2018

  Pieprz się

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *