Dożynkowa integracja mieszkańców gminy Kętrzyn

Dożynkowa integracja mieszkańców gminy Kętrzyn

To były bez wątpienia największe dożynki ze wszystkich zorganizowanych w tym roku na terenie naszego powiatu. Minionej niedzieli w Nakomiadach święto plonów obchodzili hucznie mieszkańcy gminy Kętrzyn.

 

– Dziękuję, że jesteście tu tak licznie. Świadczy to o tym, że mieszkańcy gminy Kętrzyn potrafią się zintegrować i świętować wspólnie podczas tak ważnej imprezy, jaką są dożynki.

Tworzycie niepowtarzalny klimat tej gminy – powiedział do uczestników imprezy Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn.

I rzeczywiście, miał czym się cieszyć. Plac przy Szkole Podstawowej w Nakomiadach wypełniły licznie stoiska sołeckie, a oddolną chęć uczestniczenia w tegorocznym święcie plonów potwierdzała mnogość i obfitość wieńców dożynkowych.

– Dziękuję wójtowi, że już od kilku lat motywuje nas do udziału i rywalizacji w dożynkach – powiedział Tomasz Wyszomirski, gminny radny i sołtys Nakomiad, pełniący rolę współgospodarza uroczystości.

Wysiłek mieszkańców gminy, włożony w przygotowania do dożynek, opłacił się. Nagrodami, ufundowanymi w dużej mierze przez sponsorów, zostali obdarowani wszyscy uczestnicy konkursów na najpiękniejsze stoisko czy wieniec dożynkowy.

Najwięcej emocji towarzyszyło zmaganiom sołeckim, w których zawodnicy rywalizowali na przykład w dojeniu krowy, czy szukaniu jaj w stogu siana. W części artystycznej na scenie zaprezentowały się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Karolewo, Zespół Ludowy Węgojska Strużka, Sterławiacy i Wopławianka. Gwiazdami wieczoru byli Piotr Pręgowski, czyli popularny Pietrek z serialu Ranczo oraz zespół Power Play. rm

Fot. Robert Majchrzak

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *