Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe!

Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe!

Jedna osoba trafiła do szpitala, a cztery samochody zostały uszkodzone – to efekt zdarzenia, do którego doszło w czwartek, 25 lutego, w okolicach Łazdoj, w gminie Kętrzyn. Kierowca Fiata nie zdążył wyhamować i uderzył w tył Forda, który został wepchnięty pod stojącą ciężarówkę, w którą uderzył oderwany spoiler Seata.

Brak koncentracji, chwila nieuwagi czy zagapienie powodują, że na drodze mamy do czynienia z efektem domina. Tak było na trasie Kętrzyn – Mrągowo. W czwartkowe południe oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na wysokości Łazdoj doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdów osobowych oraz ciężarówki.

– Od pojazdu marki Seat Toledo, którego kierującym był 26-letni mieszkaniec Kętrzyna, oderwał się element spoilera, który uderzył w szybę jadącego pojazdu ciężarowego marki Scania, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego. Po uderzeniu kierujący ciężarówką zatrzymał pojazd. Za ciężarówką, w sposób bezpieczny, zatrzymał się pojazd marki Ford Mondeo, którym kierowała 39-letnia mieszkanka gminy Banie Mazurskie. W pojeździe podróżowała również 15-letnia pasażerka. Jadący tą samą trasą 24-letni mieszkaniec gminy Małdyty, kierując pojazdem marki Fiat Fiorino, nie zauważył momentu, kiedy jadące przed nim pojazdy zatrzymały się i w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości najechał na tył poprzedzającego go Forda, który siłą uderzenia został wepchnięty pod ciężarówkę – relacjonuje przebieg wydarzeń asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Kierująca autem kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Giżycku. 24-latek, który kierował Fiatem, odpowie za spowodowanie wypadku. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. red

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
3  
  • Zbyszek
  • Dodano 26 lutego 2021

  Wiadomym jest jak tam zapierniczają na całego.Raz widziwłem jak samochód pojawil się w oddali a już za chwilę widziałem tylko jego smugę którą zarejestrowało oko,mogło być 200 +.
  Sezon motocyklowy blizko,najniebezpieczniejsi są miejscowi,którzy trasy znają na pamięć.
  Przejazd kolejowy ? już nawet Niemcy przejeli lokalne obyczaje-czyli nikt nie staje.Kolega mieszka w Niemczech to łapie sie za głowę po przekroczeniu granicy co nasze umieją.

  Odpowiedz
  • NKE
  • Dodano 26 lutego 2021

  Nie bez winy jest były posiadacz spojlera który tuninguje autoszrota.
  Dwa cymbały w jednym miejscu zapieprzały.

  Odpowiedz
   • Zbyszek
   • Dodano 26 lutego 2021

   Jest po prostu tragicznie.W terenie zabudowanym jedziesz 50 km/godz i widzisz jak wyprzedzają na podwójnej jeden przez drugiego.Stwórzcie prywatną policję w mig problem zniknie.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *