Cały powiat będzie świętował 11 listopada

Cały powiat będzie świętował 11 listopada

W każdej gminie powiatu kętrzyńskiego odbędą się uroczystości związane z dniem 11 listopada. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już w niedzielę, 10 listopada, w Reszlu. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń.   

 

Niedziela, 10 listopada

RESZEL

Koncert z okazji Dnia Niepodległości – sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu, godz. 16.00. Wystąpią: Chór Parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Reszlu, Karolina Michalak, Cezary Nowakowski, Paulina Kościelniak.

 

Poniedziałek, 11 listopada

BARCIANY

Obchody Narodowego Święta Niepodległości – hala sportowa w Barcianach, godz. 15.00. W programie: występy szkół podstawowych z Mołtajn i Drogosz, zespołu Zgrani z Mołtajn, zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wręczenie odznaczeń dla krwiodawców.

 

KAROLEWO

Narodowe Święto Niepodległości – kościół św. Stanisława Kostki w Karolewie, godz. 17.00. W programie: Msza święta, inscenizacja o św. Marcinie, korowód na pola wopławskie, śpiewanie pieśni patriotycznych, ognisko, degustacja rogali świętomarcińskich.

 

KĘTRZYN

Obchody Święta Niepodległości: Msza św. w intencji Ojczyzny – Bazylika św. Jerzego, godz. 11.00.

XIII Mazurskie Morcinki „Od godnych świąt do popielnika” – hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Kazimierza Wielkiego, godz. 14.00. W programie: występy artystyczne, wróżenie z kości pieczonej gęsi, degustacja potraw mazurskich, warsztaty i prezentacje wyrobów rękodzielniczych, rozstrzygnięcie konkursu na Nowolatko.

Wernisaż wystawy pokonkursowej „Pejzaż Polski” – Kętrzyńskie Centrum Kultury, ul. Sikorskiego 24A, godz. 17.00.

Wykład w ramach Akademii 660-lecia Bazyliki św. Jerzego „O Świętym Marcinie” Jana Cossiera w Bazylice Św. Jerzego – Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, godz. 18.00.

Mistrzostwa Warmii i Mazur w bilardzie sportowym o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Bałtyckie Centrum Bilardowe, ul. Moniuszki 1, godz. 10.00.

 

KORSZE

Obchody Święta Niepodległości – sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, godz. 12.15. W programie: występ artystyczny dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach, koncert piosenki patriotycznej oraz występ zespołu tanecznego Ekspresja.

 

RESZEL

Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny – kościół pw. św. ap. Piotra i Pawła w Reszlu, godz. 10.30.

Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i plenerowy Polonez w wykonaniu mieszkańców miasta i gminy Reszel z udziałem zespołów „Reszelanie” i „Mali Reszelanie” – plac przed Urzędem Gminy w Reszlu, godz. 12.00.

 

SROKOWO

Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołów wokalno-instrumentalnych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie – sala widowiskowa GOK, godz. 11.00.

Niepodległościowy turniej badmintona – hala sportowa „Śnieżka”, godz. 15.00.

Podobne artykuły
  • zbyszek
  • Dodano 9 listopada 2019

  Pozakładało się tych kółek fotograficznych w Kętrzynie jak nie wiem co a każde uzależnione od
  określonej formacji politycznej.Brałem udziały w konkursie „Pejzaż Polski” ale co z tego jaki wpływ ma się na format foto bo na końcu uzalezniony jesteś od druku zdjęcia na papierze gdzie obróbką zjęcia zajmują się laboratoria elektroniczne.

  Odpowiedz
  • Buhahaha
  • Dodano 9 listopada 2019

  Świety Marcin Patron Kętrzyna a ognisko w Karolewie.Szkoda że nie w Leśniewie…..Wstyd.A tytuł to lepszy od paska w TVP.

  Odpowiedz
   • Buahahaha
   • Dodano 9 listopada 2019

   Kacperki ale z was dzbany

   Odpowiedz
    • Hmmm...
    • Dodano 9 listopada 2019

    A wy inni? Wątpię.

    Odpowiedz
  • Buhahaha
  • Dodano 10 listopada 2019

  Ja też będę świetował.Już zaciskam pięść na różańcu…

  Odpowiedz
   • Pan M
   • Dodano 10 listopada 2019

   Ja też. Powodów nie brakuje. Jedną ręką się modlą, drugą oddają kawał Bałtyku (i tego co pod nim). Raz mówią patriotyzm gospodarczy – by za chwilę obniżyć CIT. A co z dyskryminacją ekonomiczną Polaków – bo czym innym jest praktyka dofinansowywania „nowej elity” kosztem polskiego podatnika?

   Odpowiedz
  • Rast
  • Dodano 10 listopada 2019

  Te Morcinki psujom od lat właściwe święto. Może rada miasta rozpatrzy kilkukrotne juz poruszany pomysl zmiany nazwy miasta na historyczną polską nazwe Rastembork? 662 rocznica to dobry czas aby w 4 lata na 666 focznice nadania praw przywozu miastu jego właściwą nazwę naszego grodu?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *