Akcja NURD – policja przyjrzy się zachowaniu pieszych, ale nie tylko

Akcja NURD – policja przyjrzy się zachowaniu pieszych, ale nie tylko

Policjanci kętrzyńskiej drogówki prowadzą we wtorek, 13 lutego, działania związane z
bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji NURD policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

 

– Policyjne działania NURD mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach, zarówno kierujących, jak i pieszych – poinformowała mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

W ramach akcji stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Pan M
  • Dodano 14 lutego 2018

  I czego wy z miasta robicie wiochę ucząc zakładania odblasków w terenie zabudowanym. To spowoduje dalszy wzrost liczby roszczeń kierowaczy wobec pieszych. Lepiej nauczcie się policyjni ignoranci Prawa o Ruchu Drogowym, bo wasza działalność w wielu miejscach potwierdza waszą niewiedzę i może być przyczyną zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Odpowiedz
  • musisi
  • Dodano 27 lutego 2018

  Tam powinny by ć wysepki zwalniające. Na skręcie do Otoczni były i się zmyły bo inteligentny projektant tak zaprojektował że TIRY musiały na nie wjeżdżać, a tu gdzie naprawdę potrzebne jest spowolnienie ruchu nikt o tym nie pomyślał. Będzie jak zwykle u Nas w Polsce, jak zdarzy się poważny wypadek i zginie kilka osób, no to może ktoś łaskawie o tym pomyśli.

  Odpowiedz
  • czytelnik
  • Dodano 17 maja 2018

  od wczoraj ktoś wyraźnie porozumiewa się na tym forum chcąc uniknąć kontroli. Aby mieć pewność że wpisy będą usunięte reklamują farmaceutyki. Mam nadzieje ze redakcja gromadzi te teksty aby przekazać je właściwym organom?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *