Akcja NURD – policja przyjrzy się zachowaniu pieszych, ale nie tylko

Akcja NURD – policja przyjrzy się zachowaniu pieszych, ale nie tylko

Policjanci kętrzyńskiej drogówki prowadzą we wtorek, 13 lutego, działania związane z
bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji NURD policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

 

– Policyjne działania NURD mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach, zarówno kierujących, jak i pieszych – poinformowała mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

W ramach akcji stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Pan M
  • Dodano 14 lutego 2018

  I czego wy z miasta robicie wiochę ucząc zakładania odblasków w terenie zabudowanym. To spowoduje dalszy wzrost liczby roszczeń kierowaczy wobec pieszych. Lepiej nauczcie się policyjni ignoranci Prawa o Ruchu Drogowym, bo wasza działalność w wielu miejscach potwierdza waszą niewiedzę i może być przyczyną zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Odpowiedz
  • musisi
  • Dodano 27 lutego 2018

  Tam powinny by ć wysepki zwalniające. Na skręcie do Otoczni były i się zmyły bo inteligentny projektant tak zaprojektował że TIRY musiały na nie wjeżdżać, a tu gdzie naprawdę potrzebne jest spowolnienie ruchu nikt o tym nie pomyślał. Będzie jak zwykle u Nas w Polsce, jak zdarzy się poważny wypadek i zginie kilka osób, no to może ktoś łaskawie o tym pomyśli.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *