Zamknij

Zdobyli doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości

09:21, 11.05.2022 Aktualizacja: 09:21, 11.05.2022
Skomentuj

Zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn wzięli udział w II Międzynarodowym Turnieju Mini Siatkówki, który odbył się na Politechnice Gdańskiej. Wśród 26 zespołów, drużyna w składzie: Adam Kwiatkowski, Kuba Markowski, Franek Domański i Filip Pietrzak, zajęła 10 miejsce.

Chłopcy z Kętrzyna rozegrali 9 meczów, z czego 4 przegrali różnicą dwóch punktów, grając na przewagi.

- To pokazało, iż umiejętnościami nie odbiegają od zespołów reprezentujących duże kluby, takie jak Trefl Gdańsk, AZS Olsztyn czy Chemik Bydgoszcz. A jak opanują stres, to wynik może być korzystny dla nich - podsumowuje Mariola Piórkowska z MKS MOSiR.

Cenne doświadczenie, które zdobyli młodzi kętrzynianie, powinno zaprocentować w dalszej części sezonu. Szczególnie w finałach wojewódzkich, które odbędą się 28 maja w Kętrzynie. Zwycięzca tych zawodów pojedzie na finały ogólnopolskie, więc jest o co walczyć. red

Na zdjęciu zawodnicy MKS MOSiR z trenerem Jarosławem Markowskim. Fot. Archiwum MKS MOSiR