Zamknij

Trzy nasze zespoły wciąż w grze o Puchar Polski

09:59, 31.07.2022 Aktualizacja: 09:59, 31.07.2022
Skomentuj

Minionej soboty odbyły się mecze pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Z drużyn z powiatu kętrzyńskiego, do dalszej fazy rozgrywek awansowały Granica Kętrzyn, Wilczek Wilkowo i Jurand Barciany.

Najcięższe gatunkowo spotkanie odbyło się w Kętrzynie, gdzie Granica podjęła spadkowicz z III ligi, Mamry Giżycko.

- Przedsmak tego, co może czekać nas w pucharze, mieliśmy już tydzień temu, podczas turnieju z okazji 75-lecia naszego klubu. W jego finale, w rzutach karnych, lepsi byli piłkarze z Giżycka - czytamy w facebookowej relacji na stronie Granicy.

W sobotni wieczór, dosyć licznie zgromadzona publiczność na stadionie przy ul. Bydgoskiej, obejrzała szybkie, interesujące spotkanie i bramki, po składnych akcjach.

- Wszystkie trzy bramki, to niemal kopie. Wymiana piłki, rajd skrzydłem, dogranie w środek pola karnego i celny strzał - czytamy w relacji.

W 11 minucie gry, prowadzenie gospodarzom dał nam Tomasz Bobrowski. Osiem minut później było już 1:1 i taki rezultat utrzymał się do przerwy. W 70 minucie spotkania, jego wynik ustalił nowy zawodnik kętrzynian, Marcin Spirydon.

Duz o emocji towarzyszyło też spotkaniu Orląt Reszel z Wilczkiem Wilkowo. Mimo optycznej przewagi gospodarzy, lepszy w tym starciu okazał się Wilczek, zwyciężając 2:1.

Do drugiej rundy rywalizacji o WPP awansował też Jurand Barciany, który w Rynie pokonał tamtejszą Pogoń 6:1. Z rozgrywkami pożegnały się drużyny z Korsz. MKS przegrał w Jezioranach 3:4, a Pomarańcze oddały walkowerem mecz z Victorią Bartoszyce. rm