Strażacy z Korsz wyposażeni w środki ochrony indywidualnej

Strażacy z Korsz wyposażeni w środki ochrony indywidualnej

Do Korsz trafił pokaźny pakiet środków ochrony indywidualnej. Ochotnicza Straż Pożarna w Korszach, jako jedyna jednostka w powiecie kętrzyńskim, zgłosiła chęć wyposażona w tego typu środki.

19 marca druhowie z OSP w Korszach – Magdalena Aleksandrzak i Adam Płudowski udali się do siedziby Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie. Tam odebrali tzw. „pakiety covidowe”. Są to zestawy środków przeznaczonych do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania Covid-19. Pakiety pochodzą z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

W skład dwóch pakietów, które otrzymała OSP Korsze wchodzi po 400 sztuk rękawiczek nitrylowych i maseczek jednorazowych, 200 maseczek FFP2/FFP3, 20 okularów, 10 litrów środków dezynfekujących do rąk, 60 litrów środków do dezynfekcji powierzchni, 50 kombinezonów jednorazowych, 10 przyłbic i dwa termometry bezdotykowe.

– Dzięki tym „pakietom” nasza jednostka w stopniu bardziej bezpiecznym dla zdrowia swojego, jak i mieszkańców naszej społeczności, w dalszym ciągu będzie pomagać w zwalczaniu i zapobieganiu pandemii – podsumowują strażacy z Korsz. red

Zdjęcie: 19 marca druhowie z Korsz odebrali pakiety. Fot. OSP Korsze

Podobne artykuły
3  
  • sh
  • Dodano 20 marca 2021

  Jako jedyna jednostka w powiecie?! Przecież to skandal! Wszyscy strażacy i zawodowi i ochotnicy powinni mieć takie zestawy. Co na to komendant powiatowy? A starosta kętrzyński to kijek od kaszanki? Powinien być rozkaz komendanta, a nie jakaś dobra wola.
  I jeszcze jedno do autora tej notatki. Ne ma Agencji Rezerw Materiałowych. Jest Agencja Rezerw Strategicznych! Mały błąd, a nie cieszy.

  Odpowiedz
   • Miej litość
   • Dodano 21 marca 2021

   Wybacz im.Oni nie wiedzą co piszą.

   Odpowiedz
  • Kto tam rządzi
  • Dodano 21 marca 2021

  A gdzie się schował Rysiek ??

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *