Setki tysięcy turystów i 100-letni parafianie

Setki tysięcy turystów i 100-letni parafianie

Około 300 tysięcy pielgrzymów i turystów odwiedziło w minionym roku Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Ojcowie Jezuici, którzy są kustoszami tego świętego miejsca, podsumowali miniony rok.

 

Podczas wszystkich uroczystości akolici rozdali 101 tysięcy komunii świętych. W minionym roku do sanktuarium trafiły też relikwie dziewięciorga świętych i błogosławionych, między innymi błogosławionej Aleksandry Marii da Cosra oraz błogosławionej Anny Mogas – hiszpańskiej zakonnicy.

Miniony rok upłynął także pod znakiem remontów. W południowej elewacji krużganka przeprowadzono renowację konserwatorską. Odnowiono także niektóre pokoje Domu Pielgrzyma oraz powiększono muzeum.

Odnotowano także, że do księgi księży gości wpisało się 376 kapłanów. Każdy z nich odprawił w bazylice mszę świętą. Swoistą ciekawostką jest natomiast fakt, że aż 20 parafian Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce skończyło 100 lat.

red

 

Fot. IT Kętrzyn

Podobne artykuły
2  
  • Ja
  • Dodano 21 kwietnia 2018

  Obecny kolor Kosciola fatalny !!!
  Poprzedni zolto-bialy byl piekny.
  Nie spotkalem osoby , ktorej by sie podobal obecny kolor!

  Odpowiedz
   • Reshell
   • Dodano 21 kwietnia 2018

   Poprzedni kolor wynikal z polecenia malowania kościołów w kolory papieskie na cześć JPII. Przez 30 lat przyzwyczailismy sie do takich barw kościołów. Ten kolor jest oryginalny, na pewno obiekt stracił na piękności ale zyskał na autentyczności.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *