Ruszyły prace nad organizacją 28. finału WOŚP

Ruszyły prace nad organizacją 28. finału WOŚP

12 stycznia 2020 roku już po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwesta i impreza finałowa odbędą się również w Kętrzynie.

 

Wolontariusze swój lokal znaleźli w tym roku przy ul. Dworcowej 10B w Kętrzynie. Tam też będą się spotykać, pracując nad organizacją zbiórki pieniężnej oraz koncertu finałowego. Ten odbędzie się 12 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Kazimierza Wielkiego. Obecnie trwają ustalenia związane z programem koncertu. Szefem sztabu został Maciej Wróbel. Pozostali członkowie to Janusz Mazurkiewicz, Marek Małagocki i Agnieszka Bakunowicz-Bogaczuk.

Podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry wolontariusze w całym kraju będą kwestować na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Tego samego dnia na ulice i chodniki powiatu kętrzyńskiego wyruszy około 100 zespołów kwestujących. Już niedługo wolontariusze będą mogli zarejestrować się online lub za pośrednictwem kętrzyńskiego Sztabu.

– Wystarczy wejść na stronę  www.wosp.org.pl, odnaleźć nasz sztab, a formularz poprowadzi nas dalej przez całą procedurę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wolontariusz musi się również zgłosić do nas, abyśmy mogli zweryfikować dane – informują członkowie sztabu.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą musieli kwestować wraz z opiekunami, rodzicem lub nauczycielem. Starsi uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych kwestują w składzie 1+3, czyli jedna osoba z puszką i identyfikatorem, a reszta jako towarzyszące. Studenci i osoby dorosłe mają w tej kwestii dowolność. Organizatorzy zachęcają osoby prywatne i szkoły do przygotowania swoich zgłoszeń. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie osoby kwestującej, dane osobowe (imię, nazwisko, adres oraz datę i miejsce urodzenia), pisemną zgodę rodziców oraz adres szkoły. Termin rejestracji w sztabie mija 6 grudnia.

– Po tym terminie funkcjonować już będzie tylko rejestracja online. I tak wolontariusz będzie musiał się do nas zgłosić w celu weryfikacji danych – dodaje Janusz Mazurkiewicz, prekursor WOŚP w Kętrzynie.

Trwa również przyjmowanie rzeczy na finałową licytację oraz poszukiwanie sponsorów.

– Chcemy, żeby jak co roku znowu o Kętrzynie było głośno. Jednak bez sponsorów nie jesteśmy w stanie nic zrobić, bo nawet opłacenie artystom kosztów transportu wymaga chociaż minimalnych nakładów finansowych – mówi Mazurkiewicz.

Do 6 grudnia można zgłaszać też propozycje do programu imprezy finałowej. Wszystkie informacje będzie można znaleźć na Facebooku: SztabWOSPKetrzyn. Tomasz Nowak

 

Podobne artykuły
2  
  • Xyz
  • Dodano 4 listopada 2019

  Pytanie mam czy Ariel jest w Sztabie ??

  Odpowiedz
  • wydminy
  • Dodano 11 listopada 2019

  Zespół zgrany z „narcyzem Maciejem ” na czele.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *