Remiza OSP Korsze już po remoncie!

Remiza OSP Korsze już po remoncie!

Trwa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Korsze. Na pierwszy „ogień” poszedł budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach.

Przypominamy, że korszeński samorząd realizuje projekt „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze”, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie gminy Korsze.

– Chcemy kontynuować termomodernizację budynków urzędu, ośrodka zdrowia czy obiektów sportu i kultury. Mamy już doświadczenie w termomodernizacjach, które zostały wykonane na obiektach oświatowych – mówił w grudniu ubiegłego roku Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz.

Przedsięwzięcie, o którym wspomniał burmistrz, polega na poprawie efektywności energetycznej ośrodka zdrowia w Korszach, Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz budynku urzędu miejskiego i budynku na stadionie.

W wyniku realizacji projektu zostanie zmniejszone roczne zużycie energii w budynkach oraz nastąpi spadek emisji gazów cieplarnianych. Przewiduje się wymianę centralnego ogrzewania, montaż instalacji fotowoltaicznej, instalacji energooszczędnej oświetleniowej oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej jak i docieplenie ścian zewnętrznych, podłóg i stropów.

Całkowita wartość projektu wynosi 5 957 334,71 złotych. Dofinansowanie ze środków EFRR to 4 765 867,77 zł. red

Fot. Gmina Korsze, Robert Majchrzak

Podobne artykuły
1
    • Zbyszek
    • Dodano 26 lutego 2021

    Panie burmistrzu a co z wodą,nic tu nic nie pisze.Nie wcinałbym się w temat gdyby nie to,że bardzo lubię chleb z Korsz-To tak bo lubię Korsze i wiem,że są tam ludzie życzliwi i pogodni.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *