Radny z Kętrzyna zatrzymał pijanego kierowcę!

Radny z Kętrzyna zatrzymał pijanego kierowcę!

Czesław Ćwik, radny Rady Miasta Kętrzyn, a na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, dał kolejny przykład na to, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę, który swoją niebezpieczną jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Do zdarzenia doszło minionej niedzieli, po godzinie szesnastej. W czasie wolnym od służby Czesław Ćwik wracał do Kętrzyna od strony Barcian. W pewnym momencie zauważył motorowerzystę, jadącego całą szerokością jezdni. Zbliżając się do ronda przy ulicy Bałtyckiej radny i policjant zmusił mężczyznę do zatrzymania pojazdu, podbiegł do motorowerzysty i zabrał mu kluczyki, po czym przytrzymując mężczyznę powiadomił dyżurnego kętrzyńskiej jednostki policji.

– Zobaczyłem jadący wężykiem żółty skuter. Jechał raz na swoim pasie, raz na przeciwnym i to raczej nie on decydował gdzie jedzie – relacjonuje całe zdarzenie Czesław Ćwik. – Wyprzedziłem go i zablokowałem przed pasami tak, że musiał zwolnić. Wyskoczyłem z auta i uniemożliwiłem mu jazdę. Ściągnąłem go na chodnik razem ze skuterem i oczywiście w tym momencie, gdy potrzebowałem telefonu, to okazało się, że mam go w samochodzie, a nie w kieszeni. Poprosiłem więc jakiegoś mężczyznę, który jechał za mną, żeby przyniósł mi telefon. Zadzwoniłem do dyżurnego i chwila moment przyjechali koledzy z prewencji.

Patrol, który przejął zatrzymanego, zbadał go na zawartość alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia Czesława Ćwika były słuszne. Jadący skuterem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że pijanym motorowerzystą okazał się… zabójca, który jeszcze niedawno odsiadywał wyrok. Teraz znów będzie tłumaczył się przed sądem. rm

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
25  
  • Taaaa...
  • Dodano 12 sierpnia 2019

  I już nadszarpnięty przez przeciwników politycznych wizureunek został ocieplony. Ale ta dramaturgia (w tle… zabójca) trochę przesadzona. No i motorowerzysta, to też nie kierowca.

  Odpowiedz
   • Bzyk
   • Dodano 13 sierpnia 2019

   Chcialbyś takiego tylko potrącic żeby się tylko potłukł?

   Odpowiedz
  • Pan M
  • Dodano 12 sierpnia 2019

  To ja dla równowagi pomiędzy sprawami fajnymi i mniej fajnymi ponawiam swoją prośbę o przywrócenie komentarzy odnoszących się do moich spraw osobistych – m.in. komentarza podpisanego nickiem Janka (i innych razem z nim usuniętych). Proszę również o zachowanie metadanych na zapleczu do ewentualnej identyfikacji nadawcy. Dziękuję.

  Odpowiedz
   • Czytelnik
   • Dodano 12 sierpnia 2019

   A czym Janka tym razem urazić cie mogła? Panie M jeśli prawda jest to co piszesz we wszytkich komentarzach zrób pan pożytek ze swojej wiedzy i daj pstryczka w nos temu co rzekomo pana oszukał. Bedzie redakcja miała temat na 1 stronę.

   Odpowiedz
    • Pan M
    • Dodano 12 sierpnia 2019

    Nie tym razem, ale jakieś trzy miesiące temu. Niestety Ketrzyn News usunął komplet wpisów utrudniając ewentualną pracę organom. Wpisy najwyraźniej popełniła osoba dobrze znająca moje sprawy osobiste. Tak więc przede wszystkim zobaczylibyśmy jaka to Janka. A ten co oszukał, to oszukał, a nie rzekomo oszukał.

    Odpowiedz
     • Czytelnik
     • Dodano 12 sierpnia 2019

     Dla potencjalnego czytelnika rzekomo. Wielu tu pisze lepiej lub gorzej. Rypina podobno felietony tez pisał i co? kto mu wreszcie te teksty przygotowywał?

     Odpowiedz
      • Pan M
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      A to go zapytaj. W czym problem?

      • Pan M
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      Publicznie, oficjalnym pismem odczytanym na Radzie. Masz chyba prawo. Intryguje ciebie to, czy coś tam coś tam (jakoś uzasadnisz). I dostaniesz odpowiedź w blasku fleszy.

      • Czytelnik
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      A w czem problem zwrócić się do niego z pytaniem czemu cie oszulał? Zamiast tu meczyc wszytkich swoimi frustracjami osobistymi. Obaj mieli glowne zadanie zrzucić z fotela dyktatora i to uczynili. Metody były różne a skutek właściwy za co im mieszkańcy są bardzo wdzięczni.

      • Czytelnik
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      No właśnie sam napisz swoje żale do rady i będziesz miał swoj blask. Sam sobie poradziłes Brawo Ty. Czy nie o to ci chodzi?

      • Pan M
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      Nie o to. Tak dla Kętrzyna to nie miała być metoda ale cel. Rozumiesz? Idealny, dopracowywany od 2014 roku pakiet projektów dla miasta. To sprawa, w którą się zaangażowałem i którą również zawracałem głowę poważnym ludziom nierzadko nadużywając prywatnych relacji.. Tymczasem, czy według tego co piszesz mam prawo rozumieć, że Rypina z premedytacją wyłudzał ode mnie pomoc tylko po to, żeby bardziej skutecznie zebrać głosy dla Niedziółki w drugiej turze, bo celem było odwalenie Hećmana?

      Dla Niedziółki którego polityka ma tyle wspólnego z programem TAK dla Kętrzyna, co krzesło – z krzesłem elektrycznym? Dla Niedziółki, którego polityka ma ten sam wektor co polityka Hećmana? Dla Niedziółki, który będąc starostą podpisał list intencyjny w sprawie szkodliwej w mojej ocenie dla interesu miasta Kętrzyn przebudowy drogi na Giżycko w wersji bez obwodnicy? Dla Niedziółki który rozważał będąc starostą jak wykorzystać publiczne mienie na potrzeby pracowników firmy z którą przez lata był związany? Dla Niedziółki któremu dziwnym trafem pojawiła się w programie wyborczym i obwodnica i mieszkania, chociaż przypuszczam że do dziś ani on ani twórca jego kampanii nie ma pojęcia co, gdzie i w jakim celu powinno powstać?. Czyli to zmiana dyrektora w imię TKM i klasycznej bezideowej walki o władzę, a może i zaspokojenia prywatnych ambicji pańskiego nibykontrkandydata? Znaczy nazwałem rzeczy po imieniu?

      Jedyny cel wywalić z siodła dyrektora wdrapać się na jego miejsce? To ja tej wersji nie znałem. No panie Rypina, jeśli to prawda, to splunąłeś mi w samo serce. To teraz już wiem dlaczego żeś się pan „ubezpieczał”, na wypadek ułożenia z Niedziółką deklarując spłacenie mnie poprzez plan B lub C (z którego żeś się pan i tak nie wywiązał, twierdząc że przegrałeś wybory -choć właśnie był to plan na przegraną). Nie interesuje mnie czy to już była, czy jeszcze nie korupcja polityczna. Panie uczciwy, skromny i szczery, czy mam rozumieć że moim kapitałem i nakładem pracy umożliwiłeś Niedziółce rozegranie jego z Hećmanem i wsadzenie wybranych przez niego ludzi na stołki? To trzeba było sobie zmienić kur.. hasło na Tak dla Niedziółki, jego drużyny i pańskiej nowej fury. Przynajmniej na koniec byłoby nieco mniej nieuczciwie. Olałeś człowieku moje uczucia i nadzieje tych zwykłych ludzi, którzy uwierzyli w TAK dla Kętrzyna, głosowali na PiS aby utrzymać miejsca pracy, a dziś odeszli z Warmii i Arrivy bo to tylko taki trick był żeby Hećmana odwołać… Nie ma słów nawet wulgarnych, którymi chciałbym wykrzyczeć co o tym myślę.

      • Czytelnik
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      Nie raz już to pisałem jeśli ktoś wierzył w to że Rypina mogl byc burmistrzem to byl conajmniej nieswiadomy lub palił „extra mocne”. Zrobił chłop swoje i brawo mu za udział w rozbiciu szajki cwaniakow

      • Pan M
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      A może – zostając przy twoim języku – wziął udział w utworzeniu nowej szajki? Wróć, a może w utrzymaniu tej samej, tyle że z miejscem dla nowego lidera i kilku (nastu?) jego znajomych? A może po prostu wsparł nowego lidera w jego prywatnym i bezideowym konflikcie z poprzednim? Tak czy inaczej nie było to zrobienie swojego i deklarowanego publicznie, a już na pewno nie za swoją kasę. Okłamał wyborców (niech będzie że tych palących) i mnie. Nawet nie próbował zawalczyć. Zadowolił się trzecim miejscem w tej – jak sugerujesz – ustawce dwóch na jednego .A potem zamiast wywrócić stolik, to usiadł przy nim do brudnej moralnie gry oddając wszystkie kupony i karty atutowe które mu powierzyłem dla dobra lepszej sprawy. On je oddał. Oddał je Niedziółce za możliwość brylowania na stołku przewodniczącego. Nie dosyć że oszukał wyborców, podeptał moją wiarę, rozwalił mi psychikę, to jeszcze zamiast planu B i C usłyszałem że taka jest polityka. Kur.. żesz mać, a czy ja jestem politykiem? Wojsko się bije, a do cywila się nie strzela, zwłaszacza do takiego, którego przez 5 lat zapewnia się o swojej przyjaźni i uczciwych zamiarach. Miał przecież Niedziółka podobną sytuację, tyle że mniejszego kalibru i w drobnej sprawie jego stołka, na którym i tak nie dawał sobie rady. A tu chodzi o życie rozumiesz, o życie. A ten to sobie normalnie lekko rozmienił na bilon żeby sobie z karteczki poczytać…. Tyle na ten temat, przynajmniej na dzisiaj. Ide się naćpać hydroxiziny bo mi głowa pęka. Wszystko .

     • Pan M
     • Dodano 12 sierpnia 2019

     Poza tym chyba nie tylko ja zostałem oszukany? Oszustwem nawet Prezes PiS nazwał takie zachowanie, jak zachował się wobec wyborców Rypina.

     Odpowiedz
      • Czytelnik
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      Haha nawet prezes zgos sprawę do niego może Cię wysłucha.

      • Pan M
      • Dodano 12 sierpnia 2019

      Nie mój prezes, ale członek – języczek mocno się wysunął. I to w środku maratonu wyborczego.

      • Rebeka Rosenberg
      • Dodano 14 sierpnia 2019

      „babo” Pan M…widzę, że jesteś „strasznie” uczuciowy jak na chłopa przystało…a może Ty jesteś baba po prostu…? bo prawdziwy chłop, to ciągle walczy, a jak przegra, to przygotowuje się do nowej walki…a Ty widzę, że jeszcze ciągle jęczysz jak baba…po przegranej o której już wszyscy zapomnieli…a Rypina, a Pipina, a Srypina…babo-chłopie daj sobie już na luz…bo już żal tego czytać co wypisujesz…nie glosowałam, ani na Hecmanka, ani na Rypinę…ani na Niedziułko…bo to wszystko szabesgoje…a obrzucanie ich nawet g….m też nic nie da…

      • Pan M
      • Dodano 14 sierpnia 2019

      Ano jestem uczuciowy. Można mieć jaja ze „stalu” czy innego metalu, ale jak ktoś kto zarzeka się że ma taki sam pogląd na sprawę, że możesz na mim polegać, tytułuje przyjacielem, a na koniec wiedząc że to zaboli – wali niespodziewanie i prosto w twarz, to uderzenie ze strony takiej osoby wywraca ciebie kompletnie. Widzisz, jak się jest człowiekiem a nie manekinem na modny garnitur, potrafi się kochać i operuje się wszystkimi kolorami a nie tylko bezpiecznymi odcieniami szarości, potrafi się również walczyć o to co się kocha, a ja zakochałem się kilkanaście lat temu w Kętrzynie. I walczyłem. Niestety wiele wskazuje na to, że nie była to przegrana, ale taktyczne poddanie partii. Teraz to odchorowuję. Przypuścić nowy szturm? Z kim i o co kochany Panie. Polityka Niedziółki z wektorem takim jaki dawała polityka Hećmana spowoduje że za 5 długich lat nie będzie już tego miasta w sensie urbanistycznym i ludzkim. Straci swój utok, potencjał, kapitał. W tym pierwszym aspekcie Niedziółka jeśli dobrze pamiętam okazał się już być bezwzględnym, gdy jako starosta finezyjny mostek odbudowany po wojnie w historycznej formie, zastąpił blachą falistą. Nie będzie też szans na realizację programu TAK dla Kętrzyna – bo nie będzie też tych wszystkich ludzi, którzy jeszcze stanowią kapitał. To jest dla mnie niepojęte dlaczegoo Rypina sprzedał ideę dzięki której on i jego partyjni koledzy weszli do obu Rad za stołek, i popiera dziś „politykę księgową” gdzie w centrum uwagi są słupki, budżety, a nie człowiek. Miasto umiera, znika, a ci będą ograniczali koszty. Panie Niedziółka, ogranicz pan lepiej swoje wynagrodzenie przynajmniej o te 4 tysiące. Nowe mieszkania? W optymalnej ilości. Czyli co? Czyli tak żeby tego luksusu znowu było za mało? A może żeby nie naruszyć interesu developerów? Koszty tego co decyduje o życiu, zdrowiu i szeroko rozumianej jakości życia chcecie ciąć lub tniecie jak przed wyborami, a megalomania inwestycyjna zdaje się będzie trwała dalej? Nowy burmistrz już zapowiedział że poczyni wielkie inwestycje. Po to ponoć zawiązał jakiś związek miast. Czyli co, powtórka z Hećmana i jeszcze do kwadratu? Dalszy drenaż publicznych środków i ich transfer poza Kętrzyn? Było walcowane panie Rypina? Inwestycja w miasto nie pieprzone elektroskutery i oddawanie gruntu, bo miasto to nie słupki i konta księgowe. To ludzie żyjący tu i teraz. I to się liczy. Jak u Żydów. Kupować ziemię w mieście i tworzyć rezerwy. Komunalizować tereny i Boże broń sprzedawać. Tylko użytkowanie. Miasto ma konkurować z innymi miastami, a nie współpracować. Nie widzę żadnej różnicy w polityce Hećmana i Niedziółki w sensie kierunku do którego ona prowadzi. Inne instrumenty, inne słowa, ale wektor polityki ten sam. I trudno mi tego nie komentować. Więc o co walczyć za 5 lat? O co? A na razie to się sam pozbierać nie mogę. Nawet Achilles miał swój słaby punkt. Ja też miałem i wykorzystał to Rypina. Odwet? Człowieku. Moje działania i wiara w to co robię dawała mi siłę do życia z poważnymi chorobami w tym z jedną z którą nigdy się nie wygrywa. Dlatego prosiłem tego człowieka zwyczajnie i po ludzku, żeby postąpił wobec mnie fair. Z powodów osobistych. Życiowo ważnych. Najważniejszych.

      A tak na marginesie polecam książkę Filipa Onichimowskiego „Zalani”. Warmińsko-Mazurskie w pigułce. Moją sytuację najlepiej chyba odda rozdział p.t. „Rycerz”. To tak tytułem walki i rezygnacji z walki …

     • wenck
     • Dodano 12 sierpnia 2019

     Myślę, że łysy celowo te wpisy usunął.

     Odpowiedz
    • Pan M
    • Dodano 12 sierpnia 2019

    A na pierwszą stronę to może coś o kumoterstwie. Temat rzeka. Albo o geniuszu powiązania stawek za śmiecie ze zużyciem wody. Albo moim zdaniem niezbyt uprawnionych opłatach od taksówkarzy.

    Odpowiedz
  • Się pytam
  • Dodano 12 sierpnia 2019

  Dlaczego jeszcze Maciej nie wrzucił selfika z bohaterem?

  Odpowiedz
  • Oj tam oj tam
  • Dodano 12 sierpnia 2019

  Co to za różnica czy od strony Barcian czy Nowej Rożanki Czy Starej Rożanki. W czasie wolnym policjant też uczestniczył w wypadku drogowym chyba?Co tam prokuratura giżycka ustaliła.? Redakcja coś teges? Policjantem jest się 24 godziny na dobę.Od strony Barcian….dobre

  Odpowiedz
   • Jaa
   • Dodano 25 października 2019

   Są postawione zarzuty przez prokuraturę giżycką dla tego bohatera za wypadek z marca, rozprawa w listopadzie w sądzie w Giżycku.

   Odpowiedz
  • kazik
  • Dodano 13 sierpnia 2019

  Od strony Barcian czyli z Różanki

  Odpowiedz
  • Pokrzywdzony w wypadku
  • Dodano 16 listopada 2019

  Czesław ‚klamca’ Ćwik. Tchórz a nie bohater. Kiedy przeprosisz pan za wypadek, i zachowanie po wypadku. Jak pan mógł próbować przerzucać winę na niewinnego człowieka? Nie umiesz pan jeździć motorem, to po co się na niego pchasz? Wielki radny i policjant. Zanim na niego zagłosujecie ponownie na radnego, trzy razu się zastanówcie, bo to co spotkało moją rodzinę przez postępowanie pana ćwika, może spotkać każdego z was.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *