Radni z Korsz złamali prawo?

Radni z Korsz złamali prawo?

Na nic zdały się apele o rozsądek i tłumaczenia o działaniach niezgodnych z kompetencjami. Radni z Korsz, a w zasadzie ich większość, wiedzieli swoje – nie uchwalili budżetu w kształcie zaproponowanym przez burmistrza, tylko dopiero po naniesieniu swoich poprawek.

 

Przepychanki z budżetem gminy Korsze na rok 2016 zaczęły się w grudniu. Podczas tak zwanej sesji budżetowej radni nie przyjęli projektu opracowanego przez burmistrza Korsz żądając naniesienia w nim swoich poprawek. Nic nie dało też specjalne spotkanie zwołane na 7 stycznia, z którego opozycyjni radni, którzy w Radzie Miejskiej stanowią jednak większość, wyszli zanim doszło do jakichkolwiek rozmów. Uchwała została podjęta dopiero w miniony poniedziałek. Oczywiście z poprawkami wprowadzonymi przez radnych, jednak nie z tymi proponowanymi w grudniu, a już… zupełnie innymi!

– Zarzuca nam się, ze działamy na niekorzyść gminy, ale to nie my zaciągaliśmy kredyty – argumentowała potrzebę zmian radna Agnieszka Kragiel. – Projekt budżetu zaproponowany przez burmistrza jest nie do przyjęcia i wymagał zmian.

A jakie to zmiany w budżecie wprowadzili radni? Na przykład remont łazienek w Zespole Szkół w Korszach i dostosowanie do zaleceń ppoż. budynku Przedszkola Miejskiego.

 

Cały artykuł w najnowszym wydaniu gazety LOGO_RGB

 

 

 

Na zdjęciu: Andrzej Wankiewicz i Grażyna Wojtanis – przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Korszach.

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *