Rada biznesu receptą na rozwój gospodarczy miasta

Rada biznesu receptą na rozwój gospodarczy miasta

Miasto Kętrzyn i Powiat Kętrzyński zapraszają do udziału w konferencji w ramach kampanii Invest In Kętrzyn. Pierwsza konferencja, adresowana do rodzimych firm pod hasłem „Potencjał gospodarczy Kętrzyna, a wsparcie biznesu”, odbędzie się 17 stycznia.

 

Konferencja rozpocznie się od wręczenia symbolicznych aktów powołania w skład Rady Biznesu przy Burmistrzu Kętrzyna. Rada będzie ciałem doradczym burmistrza w sprawach związanych z lokalnymi przedsiębiorstwami. Burmistrz powoła członków Rady na 2-letnią kadencję.

– Chcemy aby samorząd nie funkcjonował w oderwaniu od potrzeb naszych mieszkańców, którzy jednocześnie są pracodawcami, zależy nam na tym aby być z nimi w stałym kontakcie i vice versa, bo firmy też widzą potrzebę posiadania wiedzy na temat zmian i pomysłów samorządu – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Sama konferencja skierowana jest do przedsiębiorców z powiatu kętrzyńskiego oraz instytucji wspierających biznes.

Podobne artykuły
6  
  • kto się nie rozwija ten się cofa
  • Dodano 14 stycznia 2019

  Zapewne na konferencji bedzie Prezes Ketrzynskiego Stowarzyszenia Handlowo-Przemysliwego które zrzesza kolicznych kupców. Konferencja wyraźnie jest adresowana do takiego potencjału. Jest w radzie powiatu siłą doradczą nie tylko zarządu ale też rynku pracy więc siła rozpędu zajmie pewnie członkostwo w Radzie Biznesu przy Burmistrzu Kętrzyna. Liczymy na fachowców w dziedzinie doradztwa.

  Odpowiedz
   • Urszula
   • Dodano 14 stycznia 2019

   Przewodniczącego Zbigniewa przez kilka lat namaszczał Krzysztof. Teraz wyraźnie się wycofał, jakby się zwijal?

   Odpowiedz
  • Dzik
  • Dodano 14 stycznia 2019

  Co tu bedziemy ciągle truchtać w tym temacie bodajże te same osobistości uzgodniły rok temu,że kasa powinna iść szerokim stumieniem na szkolnictwo zawodowe.

  Odpowiedz
  • TKM
  • Dodano 14 stycznia 2019

  Wystarczy powołać Rade i juz mamy rozwój.

  Odpowiedz
  • populizm Niedziółki
  • Dodano 15 stycznia 2019

  …panie Niedziółka już od samego początku działa pan na szkodę nas Kętrzyniaków…wprowadzenie odpłatności (2 zł) za WC na Ryneczku świadczy bardzo źle o panu… cofa pan nas kulturowo (albo siebie)…w krajach zachodnich dostęp do WC jest wszędzie bezpłatny i dostępny dla ludzi…u niemczochów przy każdym parkingu są darmowe WC…w Anglii jak sobie „łazisz” po mieście i masz potrzebę, to możesz wejść do każdej knajpki i za darmo skorzystać z WC…a za Niedziółki z Kętrzyna robi się chlew …ludzie znowu będą „lali” w krzakach przy Komecu, za śmietnikiem i gdzie się da, żeby „zaoszczędzić” te 2 zety…i że podniesienie podstawowej opłaty na ryneczku z 2 złotych (za Hecmanka) do 5 złotych, to jedynie świństwo z pańskiej strony panie Niedziółka i cios w najsłabszych i najbiedniejszych…w piątek stało w mrozie i chłodzie wiele babinek i prawie nic nie sprzedały z tych swoich jajeczek…ale już od Lutego dla zdziercy Niedziółki będą musiały dać 5 złoty (za Hecmanka było 2 złote)…więc po co ta górnolotność jak w małych sprawach robicie lipę…

  Odpowiedz
   • Jurek
   • Dodano 17 stycznia 2019

   Konferencja już się dzisiaj odbyła, powołano skład Rady Biznesu przy Burmistrzu Kętrzyna. Kto został członkiem tej zacnej rady? Prezes przedsiębiorców ketrzynskich, członek rady rynku pracy i wieloletni radny powiatu z 3 miesiecznym epizodem wicestarosty czy zangażował się w konferencję? Reprezentuje tyle społecznych funkcji wypadałoby z takim zaufaniem społecznym zabrać głos jako ekspert w dziedzinie biznesu i możliwości samorządu.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *