Przyjdź na wystawę i zobacz jak wygląda wojna na Ukrainie

Przyjdź na wystawę i zobacz jak wygląda wojna na Ukrainie

Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Nasze Mazury oraz Starostwo Powiatowe w Kętrzynie są organizatorami wystawy fotograficznej „Ukraina – oblicze wojny”. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek, 5 lutego, w MDK przy ulicy Pocztowej.

 

„Ukraina – oblicze wojny” to pierwsza tego typu wystawa zorganizowana w Polsce. Zostanie na niej zaprezentowanych ponad 100 zdjęć autorstwa żołnierzy oraz korespondenta wojennego Piotra Andrusieczki. Będą to zdjęcia wykonane bezpośrednio na linii frontu, ukazujące dobitnie sytuację, która panuje na Ukrainie.

– Pierwotnie wystawa miała się odbyć w grudniu, jednak ze względów technicznych musieliśmy przesunąć ten termin – mówi Zbigniew Homza, przewodniczący Stowarzyszenia Nasze Mazury. – Sam pomysł zrodził się kilka miesięcy temu i tak w nas kiełkował. Nie bez znaczenia w organizacji wystawy jest zaangażowanie wicestarosty Michała Krasińskiego, który był na Ukrainie w listopadzie ubiegłego roku i rozmawiał tam z żołnierzami, którzy brali udział w działaniach wojennych.

Jak zapewniają organizatorzy, w otwarciu wystawy będą uczestniczyć osoby – z Kętrzyna i całego powiatu kętrzyńskiego, które wzięły czynny udział w pomocy poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie – Polakom, Rosjanom i Ukraińcom.

– Dotychczas na Ukrainę wyjechało od nas pięć transportów z pomocą humanitarną – dodaje Marek Mielniczek, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Nasze Mazury. – Tam w dalszym ciągu prowadzone są działania wojenne.

Organizatorzy wystawy „Ukraina – oblicze wojny” zaprosili na wernisaż również gości z Ukrainy. Awizowani są m.in.: gubernator województwa mikołajowskiego Wadim Merikow, marszałek sejmiku województwa mikołajowskiego Wiktoria Moskalenko, przewodnicząca związku Polaków w Mikołajowie Elżbieta Sielańska, prezes fundacji Igora Bryczenki i poseł na Sejm Ukrainy Igor Bryczenko, poseł Taras Kremin oraz członek fundacji Bryczenki Dymitr Baczyński – lekarz i radny powiatu mikołajowskiego, dzięki któremu rozpoczęła się współpraca Stowarzyszenia Nasze Mazury z poszkodowanymi na Ukrainie.

My również zapraszamy mieszkańców powiatu kętrzyńskiego do obejrzenia wystawy w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Pocztowej 5 w Kętrzynie.

 

rmP1250769 - Kopia

 

Zdjęcie: Jedno ze zdjęć, które znajdzie się w zbiorach wystawy. Fot. Piotr Andrusieczko

Podobne artykuły
1
  1. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mną?
    Znalazłam w google dobry sposob na schudnięcie, wygoglujcie sobie – xxally radzi
    jak szybko schudnac

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *