Pracownicy Sejmu uczyli się jak wozić VIP-ów

Pracownicy Sejmu uczyli się jak wozić VIP-ów

W kętrzyńskim Centrum Szkolenia Straży Granicznej odbyło się szkolenie dla pracowników Kancelarii Sejmu RP. Zajęcia dotyczyły wykorzystania samochodów służbowych podczas przejazdu kolumn uprzywilejowanych, w tym zasady przewozu osób kategorii VIP.

 

– W dwudniowym module, po zajęciach stanowiących podbudowę teoretyczną, uczestnicy doskonalili techniki panowania nad pojazdem w praktycznym działaniu – poinformował st. chor. szt. Edward Milewski. – Na płycie poślizgowej doskonalono elementy hamowania, hamowania w zakręcie i wyprowadzania pojazdów z poślizgów podsterownych i nadsterownych. Istotnym elementem szkolenia była bezpieczna kontrola pojazdu jadącego w kolumnie kilku aut, gdy pojazd poprzedzający wpada w poślizg.

Jak dodaje Edward Milewski, na zakończenie szkolenia doskonalono techniki kontroli pojazdu w poślizgach poprzecznych w sytuacji ograniczonej przyczepności kół z zastosowaniem trolei. Wręczenia certyfikatów ukończenia kursu dokonał płk Mirosław Doroszkiewicz, zastępca komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej.

red

 

Fot. CSSG

Podobne artykuły
1
    • zbyszek
    • Dodano 18 października 2018

    To jak to byli przyjęci na stałe do taiej roboty i dopiero teraz są szkoleni w tym kierunku.Chociaż nie piszcie,że tak odbywa się nabor do tych służb.Litości !

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *