Pojazd bez badań technicznych, a kierowca pijany

Pojazd bez badań technicznych, a kierowca pijany

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 47-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn, który pijany jechał motorowerem. Minionej niedzieli zatrzymali go policjanci z kętrzyńskiej „drogówki”.

Do zdarzenia doszło kwadrans po godzinie 16.00 w Kwiedzinie, w gminie Kętrzyn. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Podczas rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało, 47-latek kierował swoim Rauterem w stanie nietrzeźwości.

– Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych – asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu. 47-latek odpowie wkrótce przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. red

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP

Podobne artykuły
2  
  • O czym my mówimy ?
  • Dodano 13 kwietnia 2021

  trzeźwi jeżdżą więcej i gorzej niż pijani ,piraci ,dzwonią z tel,piszą sms,jedzą i jadą ,to są dopiero zabójcy, obywatelski obowiązek wyłapać ich tylko i prawka zabrać do końca życia

  Odpowiedz
  • Zbyszek
  • Dodano 13 kwietnia 2021

  Hm ! Tym fszystkim kierowcom się marzy,że jadą Porche lub Mercedesowi Sport-w życiu !

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *