Zamknij

Pięć zwycięstw i remis - piłkarski weekend zakończony

16:21, 04.10.2020 Aktualizacja: 17:41, 04.10.2020
Skomentuj

Za nami bardzo udany weekend w wykonaniu drużyn piłkarskich z powiatu kętrzyńskiego. W sześciu meczach Granica, MKS, Orlęta, Jurand, Wilczek i Szansa odnotowały łącznie pięć zwycięstw i remis.

Szczególnie spektakularne zwycięstwa odnieśli nasi czwartoligowcy. W meczu, który odbył się w Olsztynku, zawodnicy MKS Korsze zaaplikowali beniaminkowi rozgrywek pięć goli, tracąc dwa. Natomiast w Rybnie Granica Kętrzyn pokonała miejscowego Delfina 3:2.

- Pojechaliśmy po 3 punkty i je mamy! - zakomunikował klub chwilę po spotkaniu.

Doskonałą skutecznością popisał się w Rybnie Marcin Dwulat, który trzykrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Było to czwarte z kolei zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Adama Fedoruka, po którym kętrzynianie wspięli się piąte miejsce w ligowej tabeli.

Marcin Dwulat, bohater meczu w Rybnie. Fot. Archiwum KKS Granica

W klasie okręgowej niecodziennego wyczyny dokonali zawodnicy Orląt Reszel. W 89 minucie spotkania z Vęgorią w Węgorzewie przegrywali 0:1, by zakończyć spotkanie zwycięstwem 2:1! Już w doliczonym czasie gry dwukrotnie piłkę do bramki gospodarzy skierował Sebastian Krzywicki. Zwycięstwo, po czterech kolejnych porażkach, odniósł też Jurand Barciany, który okazał się lepszy o jedno trafienie od Żagla Piecki. Sztuka ta nie udała się zawodnikom Wilczka Wilkowo, którzy zremisowali w Mikołajkach 1:1. Goście prowadzili jeszcze w ostatniej minucie gry, kiedy to sędzia prowadzący spotkanie podyktował rzut karny na korzyść gospodarzy.

- Tracimy bramkę w ostatniej minucie meczu, po kontrowersyjnym karnym, którego nie powinno być. Tak stwierdzili sędziowie w szatni po obejrzeniu filmu - czytamy w relacji klubu z Wilkowa.

Sędziowskich błędów miało być w tym meczu więcej. Zawodnicy Wilczka twierdzą, że po takich właśnie błędach otrzymali dwie czerwone kartki...

Na zakończenie piłkarskiego weekendu, zwycięstwo w klasie B odniosła Szansa Reszel, która pokonała Juksty Muntowo 3:2, chociaż prowadziła już 3:0. rm

Komplet wyników

IV liga: Olimpia Olsztynek - MKS Korsze 2:5, Delfin Rybno - Granica Kętrzyn 2:3. Klasa okręgowa: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 1:2, Jurand Barciany - Żagiel Piecki 1:0, Kłobuk Mikołajki - Wilczek Wilkowo 1:1. Klasa B: Szansa Reszel - Juksty Muntowo 3:2.

Zdjęcie główne: Zawodnicy Orląt po "charakternym" zwycięstwie w Wegorzewie. Fot. Fb Orlęta Reszel