Niepoprawni kierowcy zatrzymani przez dzielnicowych

Niepoprawni kierowcy zatrzymani przez dzielnicowych

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy nie stosowali się do orzeczonych przez sądy zakazów prowadzenia pojazdów. Za swoje czyny wkrótce odpowiedzą przed sądem.  

11 lutego, kwadrans po godzinie 12.00, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach zatrzymali na ul. Szkolnej Forda Focusa. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą auta 32-latek jest pijany.

– Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Korsze złamał sądowy zakaz. Mężczyzna kierował Fordem nie stosując się do prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Bartoszycach, obowiązującego do października 2021 roku – relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Tego samego dnia, o godzinie 15.30, dzielnicowi z terenu gminy Kętrzyn zatrzymali w Bałowie do kontroli drogowej w Volkswagena Passata, którym kierował 53-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Kętrzyn był trzeźwy, natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 2024 roku.  

– Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking strzeżony. Po wykonaniu niezbędnych czynności, 53-latek został zwolniony – dodaje Ewelina Piaścik.

Wkrótce obaj mężczyźni staną przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grożą im kary do pięciu lat pozbawienia wolności. red

Fot. KPP Kętrzyn 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *