Najlepsi w straży granicznej są kętrzynianie!

Najlepsi w straży granicznej są kętrzynianie!

Pogranicznicy rywalizowali w Kętrzynie o tytuł Najlepszych w Straży Granicznej. Do walki stanęło 12 czteroosobowych drużyn, reprezentujących jednostki organizacyjne straży granicznej z całej Polski.

 

Pierwszą konkurencję, symbolicznym strzałem, rozpoczął płk Tomasz Semeniuk, komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Tego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w jeździe precyzyjnej rowerem, jeździe terenowej quadem, jeździe precyzyjnej pojazdem w tzw. poślizgu (z wykorzystaniem trolei), biegu sztafetowym (4×400 metrów), składaniu i rozkładaniu broni oraz strzelaniu. W trakcie sportowych zmagań wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna pojazdem w poślizgu Sprawność i umiejętności kierowcy w tej dyscyplinie były bardzo szybko i bezbłędnie weryfikowane.
W drugim dniu zawodów odbył się bieg na orientację w terenie.

– Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko kondycję fizyczną ale i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych, zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny. Mała pomyłka „kosztowała” zawodników dodatkowe kilometry do pokonania – relacjonuje Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik W-MOSG.

Na zakończenie, w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięzców.
Tytuł „Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, drugie miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a na trzecim miejscu, po zaciętej walce, stanęła ekipa z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.
Puchary i nagrody, zarówno zwycięskim drużynom, jak i wszystkim pozostałym, wręczył płk Zbigniew Klimczyk, zastępca komendanta W-MOSG. Towarzyszył mu w tym płk Mirosław Doroszkiewicz, zastępcą komendanta CSSG oraz przedstawicielem związków zawodowych.

Czwarta edycja zawodów odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

red

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
3  
  • wtf
  • Dodano 11 czerwca 2017

  Na tej stronie to już totalna lipa ostatnio. A takie newsy jak ten jedynie to potwierdzają.

  Odpowiedz
 1. He he i żadnego oficera, sami chorążowie i podoficerowie :)))
  Ciekawe o czym to świadczy :)))

  Odpowiedz
   • white
   • Dodano 13 czerwca 2017

   Oj mylisz się… byli i oficerowie!

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *