Kętrzyn wziął przykład z Barcian. Na cmentarzu można oddawać znicze

Kętrzyn wziął przykład z Barcian. Na cmentarzu można oddawać znicze

Na Cmentarzu Komunalnym w Kętrzynie pojawił się regał, na którym można zostawić niepotrzebne znicze. Zdaniem burmistrza Kętrzyna, takie rozwiązanie ma walory ekologiczne, ale też ekonomiczne.

– Można tam ustawić używane, ale czyste i nieuszkodzone znicze. Jest to rozwiązanie ekologiczne, ale przede wszystkim dedykowane dla mniej zasobnych mieszkańców – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Półka na znicze stanęła na terenie „starego cmentarza” w Kętrzynie. Podobna ma pojawić się niebawem również na cmentarzu w Nowej Wsi Kętrzyńskiej. Element tak zwanej małej architektury, do której należą właśnie tego typu półki, są w naszym powiecie coraz bardziej popularne. Przypomnijmy, że okresie Dnia Wszystkich Świętych w ubiegłym roku, półki na znicze stanęły na cmentarzach w gminie Barciany. red

Fot. Miasto Kętrzyn, Gmina Barciany

Podobne artykuły
3  
  • Zbyszek
  • Dodano 23 lutego 2021

  Powiem tak za Pana Hećmana burmistrza Kętrzyna na wniosek Pana radnego Jurka Koniuszewskiego wybrukowano alejki bo błoto było po kostki.To wszystko,ale i to nie było brane
  pod uwagę jak przyszło do wyborów na nową kadencję na burmistrza Kętrzyna bo nie i już.

  Odpowiedz
   • Wyborca
   • Dodano 24 lutego 2021

   Bo ta jego chamska „dobroć” przelała się. Jeszcze tego nie rozumiesz? Za wszystkie inwestycje zaplscilismy my mieszkańcy a powstawały w większości pod kolejne wybory. Co z tych 20 letnich rządów masz poza chodnikami, skwerkami i dlugami? To były tylko wydatki na których zarabiali inni. Miasto zyskiwało owszem ale tylko wizualnie niestety nie gospodarczo. Kasę wyciągali kolesie. Spojrz na okoliczne miasta ile jest wokół nich duzych firm dających miejsca pracy. Sprawdź oferty pracy w Kętrzynie Mrągowie i Giżycku. Zobacz ile ludzi z NKE rano jedzie do tych miast do pracy. W 20 lat zwinąl miasto a ty chcesz żeby w dobie pandemii kolejny je w 2 lata rozwinął? Infrastruktura drogowa leży na łopatkach. Nie zachwalam robienia sukcesów z takich drobnych pierdół jak szafki na sloiki z jedzeniem czy swieczkami bo to drobiazgi ale nie popadajmy w skrajności. Poprzedni robił show za grube spoleczne pieniądze a interesy robili inni napewno nie nasze miasto. Dostał to na co zasłużył. Taczkę. Tęsknić mogą jedynie ci którzy z tego korzystali.

   Odpowiedz
    • Zbyszek
    • Dodano 24 lutego 2021

    „Inni” czyli taka moda na to co złe i niedobre a do tych z „Tąd” juz nic nie mamy,wystarczy,że
    kandydat ma poparcie PiS i wygrywa następne wybory.To jakaś „aberacja”,ale wiem,że tak będzie i Pan Hecman zapewno to bierze pod rozwagę,że mialby marne szanse wygrać w Kętrzynie-Czysta demokracja.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *