Jechali zbyt szybko, stracili prawa jazdy

Jechali zbyt szybko, stracili prawa jazdy

Trzech kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące, wskutek znacznego przekroczenia prędkości. Doszło do tego w obszarach zabudowanych na terenie Łankiejm i Sińca.

W pierwszym przypadku policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego Golfem. 59-letni mieszkaniec Barczewa przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Kierowca, oprócz zatrzymanego prawa jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat i punkty karne. Godzinę później w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali kierującego Mercedesem. 73-latek również stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Tu z kolei sprawa swój finał znajdzie w sądzie, ponieważ policjanci sporządzili wniosek o ukaranie. Z kolei w Sińcu, kierujący Volkswagenem Caddy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Ponadto stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

– Z obowiązujących przepisów jasno wynika, że kierowca, który przekroczy prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, pożegna się z prawem jazdy na trzy miesiące. Pomimo tak dotkliwej kary nie brakuje chętnych do szybkiej jazdy. W tych przypadkach również nie było inaczej. Każdy z kierowców pędził swoim pojazdem w obszarze zabudowanym z prędkością o ponad 50 km/h. Tłumaczenie było jedno – spieszę się. Każdemu z nich zabrakło czasu na pomyślenie o ewentualnych skutkach nadmiernej prędkości. Wobec kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne – przypomina asp. Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. – Pamiętajmy, że  lekceważąc przepisy  dot. prędkości narażamy nie tylko siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia – dodaje policjantka. red

Zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *