Jak dobrać furtkę do ogrodzenia?

Jak dobrać furtkę do ogrodzenia?

Wybór odpowiedniej furtki do ogrodzenia ma ogromne znaczenie, ponieważ jest ona wizytówką domu. To z nią, jako pierwszą styczność mają goście, którzy przybywają w odwiedziny. W myśl powiedzenia – jak Cię widzą, tak Cię piszą – odgrywa ona istotną rolę. Jeszcze ważniejszymi czynnikami, także dla samych domowników, są: funkcjonalność furtki, jej wytrzymałość i bezproblemowe działanie. Jaka powinna być furtka do ogrodzenia? Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Usytuowanie i wymiary furtki do ogrodzenia

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej furtki, którą można kupić między innymi na https://www.bricoman.pl/otoczenie-domu/ogrodzenia/ogrodzenia-ozdobne, najważniejsze jest zaplanowanie jej usytuowania w ogrodzeniu. Fachowcy przedstawiają dwie szkoły na ten temat. Jedna z praktyk mówi o jej umieszczeniu zaraz obok bramy wjazdowej, w jednej linii i prost domu. Oczywiście w tej koncepcji planuje się również odpowiednią ścieżkę, która połączy furtkę z drzwiami wejściowymi. Druga z kolei głosi, że najlepiej jest, gdy furtka znajduje się w pewnej odległości nie tylko od bramy, ale także i od drzwi wejściowych. 

Daje to możliwość przejścia przez ogród, który moze być piękny i tym samym zachwycać, a jednocześnie pomoże wyciszyć i zostawić na zewnątrz różne emocje, co pozwoli nie wnosić ich do domu. Na mniejszych posesjach pierwsze usytuowanie jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem, ale na dużych działkach druga opcja moze być znacznie bardziej interesująca. 

Kiedy już zapadnie decyzja o tym, gdzie znajdzie się furtka, należy pomyśleć o innych jej cechach, jak na przykład wymiary. Tutaj nie ma pełnej dowolności, ponieważ przepisy prawa budowlanego mówią, że furtka nie może być węższa niż 0,9 m, ale może być oczywiście szersza. W zależności od możliwości należy wybrać optymalny dla danej działki wariant, taki, który zapewni wygodę w przechodzeniu przez nią. Jej wysokość należy dobrać do wysokości ogrodzenia i bramy.

Z jakiego materiału wybrać furtkę?

Furtka do ogrodzenia moze być wyprodukowana z różnego rodzaju materiałów, jednak najczęściej wykorzystuje się do tego celu metal, drewno lub tworzywo sztuczne. Metalowe furtki są jednak najczęściej spotykane i co istotne, pasują do praktycznie do wszystkich ogrodzeń. Mogą one różnić się od siebie stylem oraz przeziernością. Czasami spotyka się pełne furtki, zwłaszcza w wersji drewnianej, a niekiedy ażurowe, dzięki czemu widać, kto stoi po drugiej stronie. Furtka do ogrodzenia panelowego, które jest obecnie jednym z najpopularniejszych płotów, najczęściej wykonana jest również z panela ogrodzeniowego. Pozwala to idealnie się jej wkomponować w całe ogrodzenie, a poza tym bardzo łatwo ją zamontować. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze furtki?

Najważniejsze jest to, aby furtka do ogrodzenia otwierała się do wewnątrz ogrodu. Oznacza to, że dobierając jej rozmiar, należy również zwrócić uwagę na to, aby zapewnić jej optymalną ilość miejsca, aby mogła się otwierać. Ponadto powinna ona być prosta w obsłudze, na co mają wpływ jej dodatkowe akcesoria. Najprostsze furtki ogrodzeniowe mają klamki i zamki, ale dużym ułatwieniem będzie obecny w nich elektrozaczep, który umożliwi domownikom to, kto ma wejść na posesję. Kolejną ważną kwestią przed zakupem jest określenie, czy furtka powinna się otwierać w prawo, czy w lewo. Często się o tym zapomina, ale wbrew pozorom ma to istotne znaczenie dla jej funkcjonalności. 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły
2  
  • Krótko i szeroko ?
  • Dodano 15 sierpnia 2022

  Furtka,też mi problem.Wygranie w Totolizatora i ulokowanie tych pieniędzy w remont a wpierw
  kupno małego dworku,który miał prawie każdy z przybyłych na te tereny napływowych
  repatriantów to mażenie dostępne tylko dla Warszawiaków,bo my swoje dawno poniszczyliśmy
  a może nawet przepiliśmy – darowane przez Państwo Polskie.

  Odpowiedz
  • e=mc2
  • Dodano 15 sierpnia 2022

  Ogórkowy temat. Jakby nie było o czym pisać.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *