Delegaci z Tadżykistanu zobaczyli jak strzeżemy granic

Delegaci z Tadżykistanu zobaczyli jak strzeżemy granic

Od 15 do 17 czerwca w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej z wizytą studyjną przebywało 6 przedstawicieli Republiki Tadżykistanu. Delegacja odwiedziła również Centrum Szkolenia SG oraz podległe placówki W-MOSG.

Zagranicznej delegacji przewodniczył gen. maj. Nazrullo Valiev z Państwowego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Tadżykistanu. Uczestnikami byli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Pracy, Migracji i Zatrudnienia Republiki Tadżykistanu. Wizytę rozpoczęło zwiedzanie Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie, gdzie przybliżono infrastrukturę oraz specyfikę pracy poszczególnych sekcji. Ponadto, uczestnicy zapoznali się ze strukturą i zadaniami realizowanymi przez W-MOSG. Następnie delegaci udali się do Placówki Straży Granicznej w Bezledach, gdzie mogli zobaczyć, jak na co dzień funkcjonariusze straży granicznej dokonują odpraw granicznych.

Następnego dnia goście odwiedzili Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Delegatów przywitał płk Adam Pacuk, komendant CSSG. Gościom przedstawiono zadania realizowane przez CSSG, zaprezentowano bazę dydaktyczną i omówiono system szkoleń. Na zakończenie delegacja udała się do Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie, gdzie miała okazję uczestniczyć w patrolu na „zielonej granicy”. Zobaczyli sprzęt wykorzystywany w służbie i pokaz umiejętności wyszkolenia psa służbowego o specjalności patrolowo-obronnej. Celem wizyty było wzmocnienie współpracy z państwami członkowskimi oraz państwami trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów cudzoziemców. Źródło: W-MOSG

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
1
    • Jan
    • Dodano 21 czerwca 2021

    Dziwne spotkanie, kraj który uzależniony jest od Rosji, energetycznie, gospodarczo i niestety jeszcze kulturowo otrzymuje informacje o systemie ochrony granicy na granicy z Rosją?

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *