Zostajemy w domach! Zaostrzone zasady kwarantanny w Polsce

Zostajemy w domach! Zaostrzone zasady kwarantanny w Polsce

Od środy 25 marca zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjątki to: droga do pracy, wolontariat w walce z koronawirusem, niezbędne zakupy.

 

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się coraz szybciej. We wtorek liczba ofiar śmiertelnych zakażenia SARS-CoV-2 wzrosła do 10 osób. W szpitalu w Puławach zmarł 68-letni ksiądz z parafii Białopole w województwie lubelskim. Godzinę później prezydent Radomia poinformował o śmierci 79-letniego mężczyzny. Z kolei poniedziałek był pod względem liczby nowych przypadków zakażeń rekordowy (115).

Mateusz Morawiecki poinformował po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego o konieczności wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Musimy dalej ograniczać jeszcze możliwe zgromadzenia, właściwie wyłącznie do absolutnego minimum, nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wszelkie przekraczanie tych norm, tych ograniczeń, które dzisiaj jeszcze dodatkowo narzucamy, może być zabójczo niebezpieczne.

W Polsce od środy 25 marca będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjątki to: droga do pracy, wolontariat w walce z koronawirusem i niezbędne zakupy. Źródło: Radio Zet

 

Fot. Redakcja

Podobne artykuły
  • Paweł
  • Dodano 24 marca 2020

  Z powodu zbyt późnego przystąpienia do unijnego mechanizmu wspólnych zamówień, Polska nie otrzyma od Unii Europejskiej brakującego w polskich szpitalach i placówkach medycznych sprzętu ochrony osobistej. Informacje potwierdziły władze Komisji Europejskiej.

  Odpowiedz
   • Mieszkaniec miasta
   • Dodano 25 marca 2020

   Ależ jesteś dobrze poinformowany.To pewnie wiesz,że Chiny podarowały Polsce dużo maseczek i testów,z których tylko 20% było dobrych,reszta nie spełniała wymogów.

   Odpowiedz
   • Ech tam
   • Dodano 25 marca 2020

   A jakie to władze unii europejskiej?Wszystkie urzędy unii w Brukseli zamknięte na 4 spusty.

   Odpowiedz
   • Analizator
   • Dodano 25 marca 2020

   Oj Paweł,Paweł,niedouczony jesteś.Unia nikomu nic nie da bo nic nie ma.Unia to byt polityczny,który może co najwyżej przydzielić jakieś kwoty na zakupy niezbędnego sprzętu,ale nigdy nie da nikomu ani maseczek ani innego sprzętu.Za to pewne jest,że Unia zajmie się „praworządnością” w Polsce,poczekajmy aż sygnaliści z totalnej poinstruują władze Unii co mają robić.

   Odpowiedz
  • zgroza aka terror sprawiedliwosci
  • Dodano 24 marca 2020

  witamy w czasach wszechogarniajacego zamordyzmu…teraz to ja posmieje sie z tych niedorozwojow co tak na fb starali sie wysmiewac nadchodzaca pandemie covid-19…zobaczymy jak sobie poradza z tym co moze okazac sie jeszcze gorsze od samego koronawirusa a tego troche bedzie

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *