Znamy efekty tegorocznej akcji Znicz. Było nieco bezpieczniej niż przed rokiem

Znamy efekty tegorocznej akcji Znicz. Było nieco bezpieczniej niż przed rokiem

Kętrzyńscy policjanci zakończyli i podsumowali tegoroczne działania „Znicz 2019”. – Był to czas intensywnej pracy zarówno w okolicach cmentarzy, jak i na drogach – zaznacza st. sierż. Anna Baluta, p.o. rzecznika Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

 

Jak dodaje Anna Baluta, w działaniach na terenie powiatu kętrzyńskiego wzięło udział 113 policjantów, w tym 33 policjantów ruchu drogowego. W działaniach brali udział również funkcjonariusze straży miejskiej oraz uczniowie klas mundurowych z Centrum Naukowo Biznesowego w Kętrzynie.

– W powiecie kętrzyńskim lokalnie utrudnienia w ruchu drogowym występowały głównie 1 listopada na drogach przy cmentarzach. W tym dniu na drogach prowadzących do cmentarzy oraz przebiegających przy cmentarzach, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów wzrosło także natężenie ruchu pieszych. Dlatego na drogach powiatu pracowało kilkakrotnie więcej policjantów niż zwykle. Priorytetem działań policyjnych było również upłynnianie ruchu na drogach w pobliżu cmentarzy w związku ze zmianami organizacji ruchu – relacjonuje policyjny rzecznik.

Funkcjonariusze czuwali przede wszystkim nad tym, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych, a następnie do domu. W czasie akcji „Znicz 2019” kętrzyńscy funkcjonariusze skontrolowali 114 pojazdów – jeden z  kierujących zdecydował się na jazdę, będąc w stanie nietrzeźwości. Poza tym 39 kierowców zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, z czego 22 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jednemu kierowcy zatrzymane zostały uprawnienia, a trzynastu kierujących straciło dowody rejestracyjne.

Akcję „Znicz 2019” policjanci prowadzili w całym regionie. Na Warmii i Mazurach odnotowano łącznie 10 wypadków (14 w 2018 roku) w wyniku których jedna osoba poniosła śmierć, a 16 zostało rannych (w roku ubiegłym odpowiednio 1 i 21). Nie zmieniła się liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Zarówno w tym roku, jak i w 2018, było ich po 36. Nieznacznie zmniejszyła się za to liczba kolizji, do których byli wzywani policjanci – z 205 w roku ubiegłym do 198 w tym roku. red

 

Zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *