Zespołu Szkół w Reszlu zaprasza na Dzień Otwarty

Zespołu Szkół w Reszlu zaprasza na Dzień Otwarty

Dzień Otwarty stał się w ostatnich latach jednym z najważniejszych dni w życiu każdej ze szkół ponadgimnazjalnej. Jego organizacja wymaga wielu często wielotygodniowych starań, gdyż nie lada wyzwaniem jest w zaledwie kilka godzin pokazać odwiedzającym wszystko to,  co szkoła ma do zaoferowania przez cały rok.

 

Istotnym aspektem wydarzenia jest zaprezentowanie tego, co wyróżnia to miejsce spośród innych, co przekona przyszłych uczniów, ich rodziców o tym, że warto je wybrać, bo wzbudza zaufanie i przyciąga ciekawą ofertą. A interesująco brzmiący kierunek już nie wystarcza. Rodzice stawiają na zawód z przyszłością, który zapewni miejsce na rynku pracy. Młodzież, która w wieku 15-16 lat ma jeszcze niesprecyzowane plany, kieruje się raczej wyborem towarzystwa rówieśniczego, chciałaby ciekawych zajęć dodatkowych i rozwoju swoich zainteresowań. Każdy ma inny cel. Jedni chcą wyuczyć się zawodu, inni przygotować po podjęcia studiów, a jeszcze inni mają nadzieję, że to szkoła odkryje w nich ukryty talent, predyspozycje zawodowe i pozwoli odnaleźć właściwy kierunek na przyszłość.

28 marca w godzinach 10-14 społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu postara się udowodnić, że szkoła ta jest w stanie sprostać tym wszystkim oczekiwaniom. Aby się przekonać, warto przybyć i osobiście poczuć klimat miejsca. Zwiedzić szkołę, warsztaty szkolne, internat czy bibliotekę. Poznać nauczycieli, posłuchać tych, którzy już „wsiąkli” w środowisko, to przecież oni są najlepszym weryfikatorem działań, słów, obrazów, które szkoła przekazuje na zewnątrz. Młodzi  ludzie z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych czy klas ósmych szkół podstawowych znajdą tutaj z pewnością kierunek odpowiadający ich zainteresowaniom. Już we wrześniu b.r. czeka na nich bowiem wiele ciekawych kierunków, w tym te innowacyjne – technik ochrony środowiska / gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi  oraz technik architektury krajobrazu/ aranżacja wnętrz z elementami florystyki. Uczniowie każdego z nich zaprezentują efekty swoich prac, swoje umiejętności, objaśnią, oprowadzą po szkole. Klasy liceum pożarniczego z elementami ratownictwa medycznego przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie oraz Falck Medycyna Sp. z o.o. wystąpią w pokazach: elementów gaśniczych,  ratownictwa technicznego oraz ratownictwa medycznego. Zapaleni gracze powalczą w Counter Strike z uczniami klas e-sportu.

Tego dnia swoje stanowiska wystawią firmy współpracujące ze szkołą: patron klas Technikum Technologii Drewna i Branżowej Szkoły I stopnia (zawód stolarz) Festool Polska (pokaz elektronarzędzi) oraz MTI Furninova Polska (pokaz maszyn i montażu mebli). Zaprzyjaźniona ze szkołą reszelanka Sylwia Jaruga wprowadzi wszystkich w taneczne rytmy Zumby. Wierzymy, że przeboje Latino porwą zarówno starszą, jak i przybyłą młodzież do wspólnej zabawy.  Na koniec wędrówki po terenie szkoły czeka na gości loteria fantowa jako nagroda za pokonanie różnorodnych zadań, które zwiedzający napotkają w różnych miejscach szkoły. Nikt z przybyłych nie opuści Zespołu  głodnym. Sponsorzy zadbają o to, aby każdy mógł skosztować słodkie co nie co i zjeść ciepłą przekąskę z grilla. Zapowiada się miły dzień. Serdecznie zapraszamy! Julita Woźniakowska

Pokazy działań ratowniczych są nieodłącznym elementem Dnia Otwartego ZS w Reszlu. Fot. Archiwum szkoły

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *