Żebyśmy nie zapominali o tym, do czego wzywa nas Bóg

Żebyśmy nie zapominali o tym, do czego wzywa nas Bóg

W niedzielę Wniebowstąpienia w Świętej Lipce odbyła się uroczystość inauguracji Nabożeństw Fatimskich, której przewodniczył abp Józef Górzyński. Po Eucharystii zgromadzeni odmówili Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Następnie krużgankami przeszli w procesji fatimskiej.

 

– Jest z nami Jezus Chrystus, jest z nami jego Matka, którą pragniemy uczcić dziś, w trzynastym dniu maja, na rozpoczęcie tegorocznych nabożeństw – mówił na wstępie Eucharystii o. Aleksander Jacyniak, superior domu zakonnego jezuitów w Świętej Lipce.

W wygłoszonej homilii abp Józef Górzyński nawiązywał do zesłania Ducha Świętego.

– Tajemnica Chrystusowego wniebowstąpienia łączy się ściśle z darem zesłania Ducha Świętego. Duch Pocieszyciel sprawi, że Chrystus będzie obecny w znakach. Posłany od Ojca i Syna, moc Boża, która sprawia wszystko, co jest życiem Kościoła, która sprawia obecność Chrystusa na ziemi – podkreślał metropolita. – Matka Boża jest Mistrzynią w otwarciu na Ducha Świętego i rodzenia się w nas Chrystusa. Ona jest nauczycielką życia w Duchu Świętym Otworzyć się na dary Ducha Świętego i zrodzić w sobie Chrystusa. Na tym polega nasze chrześcijańskie życie.

Metropolita wspominał też znaczenie orędzia Matki Bożej, skierowane do nas w Fatimie.

– Środowiska związane z kultem Matki Bożej biorą na siebie odpowiedzialność przypominania i podejmowania tego, co mówi Maryja. To jest ważne zadanie. Tam jest wezwanie do modlitwy różańcowej, do przemiany życia, do życia sakramentalnego. Bądźcie Jej wiernymi czcicielami poprzez to, że będziecie to orędzie przypominać światu, żebyśmy nie zapominali o tym, do czego wzywa nas Bóg poprzez Matkę – mówił abp Józef  Górzyński.

Po Eucharystii zgromadzeni odmówili Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Następnie krużgankami przeszli w procesji fatimskiej.

Źródło: olsztyn.gosc.pl

Fot. Krzysztof Kozłowski

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Wierny inaczej
    • Dodano 14 maja 2018

    Kiedy zobaczymy równość w traktowaniu innych wyznań? Dlaczego nie ma tu informacji o luteranach, prawosławnych zielonoświątkowach czy też baptystach? Przedstawiciele tych wyznań są w tym powiecie również!
    Nas wszystkich w pewnym momencie Bóg wezwie i pochówku nie musi dokonywac przedstawiciel najbardziej zaklamanego kościoła pełnego afer pedofilskich i finansowych.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *