Zdrowe warsztaty ze zdrowym obiadem

Zdrowe warsztaty ze zdrowym obiadem

W Młodzieżowym Domu Kultury w Kętrzynie odbyły sie warsztaty dla koordynatorów szkolnych projektu „Eat Responsibly – Jedzmy odpowiedzialnie”. Projekt realizowany jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa.

W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy szkolni – nauczyciele, realizujący założenia projektu w swoich placówkach. Podczas warsztatów przedstawione zostały założenia projektu, poszczególne etapy i założenia metodologii wykorzystywanej w trakcie jego realizacji.

Współorganizatorem spotkania był MDK w Kętrzynie, a obsługę cateringową, zapewniającą smaczne i zdrowe przekąski oraz obiad, zorganizowała firma Aspen.

Projekt “Eat Responsibly – Jedzmy odpowiedzialnie”, finansowany przez Unię Europejską, realizowany jest przez organizacje pozarządowe w dziewięciu krajach europejskich. Głównym celem projektu jest promowanie i zachęcanie młodych ludzi do podejmowania działań w kierunku zrównoważonej konsumpcji żywności, zmobilizowanie ich do zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych.

 

Agnieszka Pabis

 

Zdjęcie: Uczestniczki warsztatów w MDK

Fot. Jerzy Lech

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *