Wyższy komfort dla lekarzy i pacjentów kętrzyńskiego szpitala

Wyższy komfort dla lekarzy i pacjentów kętrzyńskiego szpitala

W Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie nie marnowano czasu. W okresie ograniczeń związanych z koronawirusem, zrealizowano m.in. remont oddziału urazowo-ortopedycznego.

 

Dotychczas w kętrzyńskim szpitalu oddział urazowo-ortopedyczny funkcjonował razem z chirurgią ogólną, a sale obu oddziałów były przemieszane. Teraz są to już dwa oddzielne oddziały.

– Wykorzystując czas ograniczeń w związku z koronawirusem, w szpitalu dokonaliśmy kompleksowego remontu oddziału urazowo-ortopedycznego. Oddział został funkcjonalnie oddzielony od pozostałych jednostek. Remont to wyższy komfort dla lekarzy, pacjentów oraz całego personelu szpitala – mówi Michał Kochanowski, starosta kętrzyński.

Prace remontowe zostały wykonane tzw. własnym sumptem, a na potrzeby oddziału urazowo-ortopedycznego została przekazana część zmniejszonej ginekologii.

– Dzięki tym wszystkim zabiegom i przychylności władz powiatu oraz dyrektorów innych powiatowych jednostek, remont kosztował nas około 90 tysięcy złotych. Gdyby wykonała go firma zewnętrzna, to szacuję, że wydalibyśmy nawet pół miliona złotych – mówi Wojciech Glinka, dyrektor kętrzyńskiego szpitala. rm

Zdjęcia: Wyremontowane pomieszczenia szpitalne. Fot. Wojciech Glinka

Podobne artykuły
3  
  • Ciekawe?
  • Dodano 26 czerwca 2020

  „własnym sumptem”? Czyżby personel wykładał kafelki?

  Odpowiedz
  • leon
  • Dodano 26 czerwca 2020

  Kreatywność……..

  Odpowiedz
  • Bez morału
  • Dodano 29 czerwca 2020

  Reasumując to jasno wynika,że prace wykonane „własnym sumptem” poplacają tym,ze wydaje się mniej pieniążków a cel osiąga się z 5 krotnym zyskiem.To ja się pytam w czym tak uchybił burmistrz Hećman,że zaangażował miejskie firmy do budowy stadionu miejskiego zamiast powierzyć to innym firmom z zewnątrz.To moja dygresja na spokojnie patrząc po przeczytaniu tego artykułu.Pan dyrektor Glinka powinien nami przewodzić jako burmistrz Kętrzyna.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *