Wyrwał torebkę staruszce! Grozi mu 8 lat odsiadki

Wyrwał torebkę staruszce! Grozi mu 8 lat odsiadki

Policjanci zatrzymali 38-latka, który wyrwał torebkę 84-letniej kobiecie i uciekł. W torebce były m.in. pieniądze, telefon i dokumenty.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 lutego. Kilka minut przed godziną 11.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany, że w Reszlu przy ul. Słowiańskiej mężczyzna wyrwał starszej kobiecie torebkę i uciekł w kierunku centrum miasta.

– We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że gdy mieszkanka gminy Reszel przebywała w rejonie przystanku autobusowego, podszedł do niej mężczyzna i wykorzystując okoliczność, że nikogo w pobliżu nie było, chwycił jej torebkę, wyrwał ją z jej rąk i uciekł. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. W wyniku zdarzenia straciła telefon, który miała w torebce, a także pieniądze i dokumenty oraz zakupy – relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Straty zostały oszacowane na 350 złotych. Seniorka poinformowała policjantów, że mężczyzna miał ubraną kominiarkę i czarną kurtkę. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą jeszcze tego samego dnia, niespełna dwie godziny później, wytypowali i zatrzymali sprawcą tego zuchwałego czynu.

– Mężczyźnie nie pomogła nawet w ukrywaniu się przed mundurowymi zmiana kurtki na inny kolor oraz wymiana kominiarki na maseczkę ochronną. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione łupy, które oddali seniorce – dodaje Ewelina Piaścik.

38-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Grozi mu jednak kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. red

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
4  
  • Pelca
  • Dodano 24 lutego 2021

  I znowu Reszel.Reszel powinien zostać odizolowany jak 13 dzielnica !!
  Reszel jak bruklin !!!
  haha je.bać reszel i pelcowizne !!!

  Odpowiedz
  • ja
  • Dodano 25 lutego 2021

  …wrócił śmieć na stare śmieci… Tam też tak zarabiałeś ?

  Odpowiedz
   • Monia
   • Dodano 26 lutego 2021

   a wiadomo kto to?

   Odpowiedz
  • Emil
  • Dodano 12 marca 2021

  Niech się każdy zajmie swoim życie i sprawa chciał to tak mam. Jeszcze nie wiesz co ciebie czeka.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *