Zamknij

Wybrzeże Klatki Schodowej ponownie z Pucharem TK

18:47, 27.01.2019
Skomentuj

Po raz drugi z rzędu zespół Wybrzeże Klatki Schodowej zdobył Puchar Tygodnika Kętrzyńskiego. W turnieju, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Korszach, WKS okazał się lepszy od Zadymki Fiu Fiu i KJ Auto.

Do finałowej fazy rozgrywek dotarły cztery zespoły. Oprócz trzech wymienionych, również Ananasy, które jednak, po dwóch wyczerpujących sobotnich meczach w ramach Korszeńskiej Ligi Halowej, nie zebrały drużyny na niedzielne zmagania pucharowe. Wiadomo więc było, że w finale zagra Zadymka Fiu Fiu.

O drugie finałowe miejsce bój stoczyły drużyny KJ Auto i Wybrzeże Klatki Schodowej. Po zaciętej grze, nazywanej przez niektórych obserwatorów przedwczesnym finałem, zwycięstwo stało się dziełem WKS-u. Głównie za sprawą Piotra Trafarskiego, który zdobył pięć z sześciu bramek dla swojego zespołu.

W finale tylko w pierwszej fazie meczu gracze Zadymki Fiu Fiu dorównywali kroku ubiegłorocznym triumfatorom turnieju o Puchar TK. Ostatecznie faworyci zwyciężyli 12:5 i zdobyli trofeum po raz drugi. rm

Wyniki meczów

Półfinały: Zadymka Fiu Fiu - Ananasy (walkower na korzyść Zadymki Fiu Fiu), Wybrzeże Klatki Schodowej - KJ Auto 6:4. Finał: Wybrzeże Klatki Schodowej - Zadymka Fiu Fiu 12:5.