Wójt i radni gminy Kętrzyn rozpoczęli sprawowanie władzy

Wójt i radni gminy Kętrzyn rozpoczęli sprawowanie władzy

Paweł Bobrowski już oficjalnie rozpoczął w roli wójta gminy Kętrzyn kadencję 2018-2023. Podczas uroczystej sesji, która odbyła się w środę, słowa przysięgi wypowiedzieli też gminni radni.

 

Nowa Rada Gminy Kętrzyn wyróżnia się m.in. tym, że na piętnaścioro radnych znalazło się w niej aż jedenaście kobiet. To precedens w historii gminy, ale i całego powiatu kętrzyńskiego. Na czele rady stanęła Teresa Juchniewicz, a wiceprzewodniczącą została wybrana Mirosława Katiuszyn.

Podczas środowej sesji drugą z kolei kadencję na stanowisku wójta gminy Kętrzyn rozpoczął oficjalnie Paweł Bobrowski. Jak sam przyznaje, od nowego składu radnych oczekuje dobrej współpracy.

– Przede wszystkim współpracy. Zgodnie wypracowanych kompromisów i współpracy na rzecz mieszkańców gminy – zaznacza wójt.

Oprócz Teresy Juchniewicz i Mirosławy Katiuszyn w składzie nowej rady znaleźli się: Beata Bohdanowicz, Mirosław Tomasik, Renata Olechnowicz, Katarzyna Rodak, Barbara Bukowska, Serafina Biała, Tomasz Wyszomirski, Agnieszka Mańkowska, Leokadia Kajcińska, Iwona Pietkiewicz, Wiesław Dziemiela, Zbigniew Rutkowski i Adriana Żukowska.

rm, jd

 

Fot. Justyna Drozd/KTK

Podobne artykuły
2  
  • Taka prawda
  • Dodano 22 listopada 2018

  Najlepszy wójt w całej Polsce.

  Odpowiedz
   • W. Jarząbek trener I klasy
   • Dodano 26 listopada 2018

   Łubu dubu, łubu dubu …

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *