Wójt gminy Barciany spotkała się z sołtysami

Wójt gminy Barciany spotkała się z sołtysami

W Barcianach odbyło się spotkanie Marty Kamińskiej, wójt gminy Barciany, z sołtysami. Głównym tematem rozmów była realizacja funduszy sołeckich oraz współpraca z Zakładem Gospodarki Komunalnej. 

Podczas spotkania dyskutowano również o estetyce miejscowości i oświetleniu.

– Firma Energa wygrała przetarg i w ramach współpracy będziemy doświetlać nasze miejscowości – poinformowała Marta Kamińska, prosząc sołtysów o przekazanie numerów działek, na których będą prowadzone inwestycje.

Zgodnie z planem, w ciągu najbliższych trzech lat, oświetlenie w gminie ma zostać uzupełnione całościowo. Uczestniczący w spotkaniu Grzegorz Całuch, pracownik ZGK i radny Rady Gminy Barciany, poinformował, że prace remontowe i wykaszanie na terenie sołectw odbywa się na bieżąco. Poprosił też sołtysów o zgłaszanie zapotrzebowania.

Marta Kamińska zaznaczyła, że realizacja funduszy sołeckich przebiega sprawnie, a koszty są wydatkowane po zatwierdzeniu wniosków. W związku z trudną sytuacją finansową i chęcią zarządzania budżetem gminy bez zaciągania kredytów, wójt poprosiła sołtysów o realizację tylko koniecznych zadań. Jednocześnie z satysfakcją zauważyła, że w ciągu ostatnich lat praktycznie w każdym sołectwie widać wzrost aktywności społecznej, której motorem często są właśnie sołtysi. gs

Fot. Grzegorz Spodarek

Podobne artykuły
1
    • Gęsie Góry
    • Dodano 23 maja 2022

    Zakład Gospodarki Komunalnej nadal wspolpracuje z prywatną firmą „Kuba” należąca do radnego z powiatu? Dzierżawione były pojazdy, pojemniki do segregacji itp.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *