Wojna wciąż o sobie przypomina. Niewybuchy w polu i na śmieciach

Wojna wciąż o sobie przypomina. Niewybuchy w polu i na śmieciach

Miniona środa mogła okazać się… wybuchową. I to dosłownie. W tym dniu bowiem, w różnych miejscach mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego znaleźli pocisk artyleryjski i amunicję z czasów II wojny światowej.

 

W środę, 26 kwietnia, oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów dwukrotnie został powiadomiony o nietypowych znaleziskach. Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusz odebrał o godzinie 15:15. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że wykonując prace polowe w Leśniewie, w gminie Srokowo, natknął się on na niewybuch. Jak się okazało, był to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

O drugim znalezisku policjanci zostali poinformowani około godziny 19. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie jednej z sortowni odpadów, na taśmie, została odnaleziona amunicja, która została przywieziona przez śmieciarkę. Było to 85 sztuk naboi, również pochodzących z okresu II wojny światowej.

Do czasu przyjazdu wojskowych saperów nietypowe znaleziska zabezpieczyli policjanci. Odnaleziony pocisk oraz amunicja zostanie zabezpieczona przez patrol rozminowania jednostki wojskowej z Giżycka i zostanie zdetonowana w bezpieczny sposób na poligonie wojskowym. Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast zadzwonić na policję.

Ewelina Piaścik/KPP Kętrzyn

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *