Wilczy Szaniec wita gości nowym obliczem

Wilczy Szaniec wita gości nowym obliczem

Zarządzany od dwóch lat przez Lasy Państwowe Wilczy Szaniec dynamicznie się zmienia. W tym roku leśnicy zrealizowali kolejne inwestycje, m.in. przebudowę bramy wjazdowej i zupełnie nowy budynek wartowni.

 

W ramach prac związanych z polepszeniem dostępu turystom do byłej wojennej kwatery Hitlera, przebudowano kilkaset metrów drogi publicznej, prowadzącej bezpośrednio do Wilczego Szańca. Teraz jest ona szersza, z dwoma pasami ruchu, lewoskrętem oraz azylami dla pieszych i przejściami. Przebudowany został przejazd kolejowy, powstał parking dla jednośladów, ale przede wszystkim wszystkich odwiedzających obiekt „wita” zupełnie nowy budynek pawilonu kasowego i socjalnego.

– Wszystkie te zabiegi robimy po to, żeby odwiedzającym nas turystom było wygodniej i bezpieczniej – mówi Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo, które zarządza Wilczym Szańcem.

Jak dodaje Zenon Piotrowicz, dobiega końca procedura projektowa oraz uzyskiwania pozwoleń na inwestycje planowanych w najbliższych latach. Chodzi tu m.in. o modernizację i rozbudowę budynku hotelowo-restauracyjnego, budowę pawilonu obsługi turystów (biuro, sklep, informacja turystyczna, pomieszczenia socjalne dla przewodników i turystów), budowę pawilonu gastronomicznego, przebudowę parkingów dla samochodów osobowych i autokarów, przebudowę pola biwakowego z przystosowaniem dla camperów, a także modernizację dwóch schronów i połączenie ich dla potrzeb ekspozycyjnych (wystawa muzealna, kino).

Wilczy Szaniec to obok Świętej Lipki jedna z największych atrakcji turystycznych powiatu kętrzyńskiego. Rocznie odwiedza go ponad trzysta tysięcy osób. rm

 

 

Podobne artykuły
  • zbyszek
  • Dodano 12 lipca 2019

  W sumie to po co to nam ? Wzorem Niemiec powinniśmy zacierac ślady niechlubnej przeszłości.

  Odpowiedz
   • Olsztyn
   • Dodano 12 lipca 2019

   To zależy kim był twój dziadziuś. Jak Niemcem, to faktycznie twoja przeszłość jest zapewne średnio chlubna i twoje kompleksy są zasadne. Mój dziadek był na szczęście Polakiem i nie mam się czego wstydzić.

   Odpowiedz
   • Marzena
   • Dodano 14 lipca 2019

   Tyle, że Niemcy tej historii powinni się wstydzić, gdyż to oni byli jej sprawcami, a my powinniśmy sprawić, aby nigdy nikt o niej nie zapomniał.

   Odpowiedz
  • lesnik
  • Dodano 12 lipca 2019

  Zenek to umie się ustawić w życiu i za poprzedniej władz i obecnej.

  Odpowiedz
  • Pan M
  • Dodano 12 lipca 2019

  I świecące pały rodem sprzed olsztyńskiego ratusza. Coraz mniej klimatu mają kętrzyńskie okolice. Coraz mniej będzie tu turystów gnanych w te okolice magnetyzmem sentymentu. Brzydkie Giżycko ma chociaż jezioro, a Kętrzyn wypstryka się już za chwilę rodowych sreber nie mając nawet plastikowych widelczyków dla spauperyzowanego turysty. Dziesięć lat temu mógł być polski Schwarzwald, a teraz nawet maleją szanse na przaśne Władysławowo. I kamieni kupa z invest in Kętrzyn w oparciu o turystykę panie Niedziółka. Tak było pisane w felietonach i na stronie panie Rypina? Było…

  Odpowiedz
   • zbyszek
   • Dodano 13 lipca 2019

   Jak dla mnie to sam widok portierni na początku zwiedzania nadaje ton budowli które powstaną na terenie Wilczego Szańca to dobrze czy żle sam nie wiem ale w sumie miejsce
   będzie przyzwoicie zagospodarowane w celach edukacyjnych i turystycznych związanych
   ściśle z historią okolicznego terenu jak np lotniska i plaż przyległych jezior.

   Odpowiedz
    • Do zbyszka
    • Dodano 13 lipca 2019

    Chyba jednak nie.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *