Wieźli narkotyki. Trafią do więzienia?

Wieźli narkotyki. Trafią do więzienia?

Trzy lata odsiadki grożą dwóm 20-latkom, przy których policjanci znaleźli marihuanę. Obaj wpadli podczas kontroli drogowej.

 

Do zdarzenia doszło w środę, 24 czerwca. Kilka minut po godzinie 15.00 kętrzyńscy policjanci zauważyli kierującego Volkswagenem, który wzbudził ich podejrzenia. Podczas czynności kontrolnych mundurowi wylegitymowali kierowcę oraz pasażera, a także sprawdzili ich w policyjnych systemach danych. Skontrolowali również pojazd młodego mężczyzny, gdyż podejrzewali, że mogą znajdować się w nim substancje zabronione.

– Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. 20-letni kierowca oraz jego 20-letni pasażer posiadali przy sobie susz roślinny, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną – czytamy w policyjnym komunikacie.

W związku z tym, że mieszkaniec Kętrzyna prowadził samochód, policjanci pobrali mu krew do badania, aby sprawdzić czy nie kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkom zarzutu. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, „kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”. red

 

Fot. Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Podobne artykuły
1
    • sebcio
    • Dodano 28 czerwca 2020

    PRAWO DO KRZAKA DLA KAŻDEGO POLAKA!

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *