Za nami weekend nietrzeźwych kierowców

Za nami weekend nietrzeźwych kierowców

Tylko w ten weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordziści mieli w swoich organizmach po dwa promile.

 

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w piątek. Około godziny 15.30 policjanci z komisariatu w Korszach otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadka wynikało, że najprawdopodobniej pijany kierowca, jedzie Volkswagenem w stronę Dublin. Policjanci natychmiast udali się tam, gdzie zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało przypuszczenia zgłaszającego były słuszne. Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy. Podczas sprawdzenia w systemach policyjnych wyszło na jaw, że to nie pierwsze przewinienie 49-latka. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania, ponieważ stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Tego samego dnia, kilka minut przed godziną siedemnastą, patrol zatrzymał na jednej z ulic Reszla kierującego Daewoo. Za kierownicą pojazdu siedział 62-letni mieszkaniec miasta, który kierował autem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzień później policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego autem w Kętrzynie. Około godziny 20.30, na ul. Składowej, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 47-letniego kierującego Seatem Ibizą. Mężczyzna kierował samochodem mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a już wkrótce odpowie on również przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień sprawcy grozi kara grzywny oraz możliwość założenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują: reaguj gdy widzisz nietrzeźwego kierowcę! Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego, nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję! Każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer telefonu 112. Anna Baluta/KPP Kętrzyn

 

Podobne artykuły
2  
  • gubernator
  • Dodano 11 lutego 2019

  no,
  o kulturę picia chodzi,
  każdemu polewaj pijaku jeden z drugim,
  komu nie polałeś – zadzwonił

  Odpowiedz
  • kierowca
  • Dodano 12 lutego 2019

  Nowy burmistrz miasta pewnie szkoli kierowców z jazdy po drogach dziurawych kętrzyńskich jak ser szwajcarski. W końcu trzeba udać się do miasta o odszkodowania za urwany wahacz w samochodzie.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *