W Suchawie powstał materiał do płyty zespołu Varmia

W Suchawie powstał materiał do płyty zespołu Varmia

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku zostanie wydana nowa płyta olsztyńskiego zespołu Varmia. Materiał do niej powstał w Suchawie, w gminie Barciany.

 

Zespół gra muzykę heavy metal. Tworzy go czterech muzyków: „Ćwiara”, „Lasota”, „Kruszyn” i „Piotr”. Z dwoma pierwszymi udało nam się spotkać w miejscu nagrywania płyty. W jaki sposób znaleźli się akurat w Suchawie?

– Chcieliśmy znaleźć do pracy jakiś stary dworek i akurat to miejsce poleciła nam znajoma – mówi „Ćwiara”. – Urzekła mnie tu fauna, a zwłaszcza nietoperze.

W opuszczonym XIX-wiecznym dworku w Suchawie muzycy pracowali nad swoją trzecią płytą. Dwie poprzednie nagrali w stodole na Warmii. Dlaczego wybierają takie lokalizacje?

– Realizujemy starą szkołę grania, żeby utwory brzmiały tak, jak na koncertach – mówi „Lasota”. – Kontynuujemy tradycje fonograficzne lat 70 i 80-tych. Gramy wszyscy naraz, tzw. „na setkę”. Dworek w Suchawie jest bardzo dobrze przystosowany do nagrywania muzyki, głównie poprzez rozmieszczenie pomieszczeń. Jest tutaj specyficzna aura i nie chodzi mi tu o jakieś siły nadprzyrodzone, a zupełne odludzie.

W ostatnim dniu pracy nad płytą muzyków odwiedziła Marta Kamińska, wójt gminy Barciany, która nie kryła zadowolenia z wizyty zespołu.

– Gmina Barciany jest otwarta na wszelkie inicjatywy ludzi młodych i nie tylko. Dysponujemy wieloma walorami, które można wykorzystać przy upowszechnianiu kultury. Cieszę się, że dostrzegli to również członkowie zespołu Varmia i zachęcam innych do podążania ich śladem – powiedziała Marta Kamińska. rm

 

Podobne artykuły
2  
  • Zachwycony
  • Dodano 2 września 2019

  Ileż to szczenscia ma ta nasza mała gmina Barciany i pienkna i mondra czyzby jeszcze artycha? Nie to co ten brodaty brzydal.

  Odpowiedz
  • mazoory
  • Dodano 12 listopada 2019

  tytuł płyty „w ciele nie”. to niebywałe osiągnięcie wymyślić coś tak głupiego.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *