W Kętrzynie ruszył projekt Granica 2019-2020

W Kętrzynie ruszył projekt Granica 2019-2020

Pierwszy zespół Granicy Kętrzyn rozpoczął przygotowania do nowego sezonu rozgrywek IV ligi. Zajęcia na murawie stadionu przy ulicy Bydgoskiej odbyły się pod wodzą nowego trenera, a uczestniczyło w nich również kilku nowych zawodników.

 

Wojciech Jałoszewski, bo to on poprowadzi Granicę w nowym sezonie IV ligi, na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 23 zawodników. Wśród nich znaleźli się wracający do Kętrzyna Tomasz Bobrowski i Michał Wołowik oraz gracze, którzy ostatnią rundę spędzili na wypożyczeniach. W treningu uczestniczyło też kilku zupełnie nowych zawodników, z którymi zarząd klubu prowadzi rozmowy na temat ich gry w Granicy. To m.in. Kamil Kotkowski i Paweł Branicki, grający dotychczas w MKS Korsze.

– Przede wszystkim są to bramkarze i obrońcy, bo w tych formacjach mamy w tej chwili największy deficyt – mówi Jarosław Moczarski, prezes zarządu KKS Granica. – Nie wykluczone jednak, że pojawią się uzupełnienia kadry również na innych pozycjach.

Wiadomo już, że w przygotowaniach do sezonu 2019-2020 nie będą uczestniczyć Mateusz Papliński, Tomasz Rotenberg, Konrad Gan, Mikołaj i Kacper Rałowiec. Niepewna jest też sytuacja Konrada Barana. W poprzednim sezonie wszyscy byli podstawowymi zawodnikami Granicy.

– Grali, chociaż z rożnych względów nie wszyscy regularnie uczestniczyli w treningach. Ta sytuacja musiała się zmienić, bo zespół musi się klarować podczas wspólnych zajęć i meczów. To nierozerwalne elementy – dodaje Jarosław Moczarski.

W okresie przygotowawczym Granica rozegra cztery mecze sparingowe. 17 lipca kętrzynianie zmierzą się na wyjeździe z Pisą Barczewo, 20 lipca podejmą Orlęta-Remę Reszel, 27 lipca, znów u siebie, zagrają z Tęczą Biskupiec, a 31 lipca z Vęgorią Węgorzewo. Na 3 sierpnia Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zaplanował pierwszą rundę rozgrywek o Wojewódzki Puchar Polski, a 10 sierpnia rozpocznie się nowy sezon IV ligi. rm

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
2Komentarz
  • Kibic
  • Dodano 10 lipca 2019

  Brawo . Muszą wszyscy trenować a nie Ci co nie trenują maja miejsce za darmo.

  Odpowiedz
  • widze w końcu troche racji
  • Dodano 11 lipca 2019

  nie trenujesz nie grasz….robił np tak benchaker w reprezentacji ,wielu się zawodników przewineło bo np kto o pazdanie by usłyszał ? nikt miał stałego miejsca jak ma teraz lewandowski choć zwykłym kopaczem itp zdolny trenujący utalentowany nie ma szans pokazać się , w siatkówce podobnie z zagranicy trener stąd taki przegląd i rotacja zawodników. Wielu słabych już miało stałe miejsce i stołek zaklepane

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *