W Bazławkach powstał pierwszy odcinek serialu o gminie Reszel

W Bazławkach powstał pierwszy odcinek serialu o gminie Reszel

Przed dawnym zamkiem w Bezławkach nagrano pierwszy odcinek Reszelskich opowieści z ognia rodem”. To cykl pięciu filmów promujących walory turystyczne gminy Reszel.

„Reszelskie opowieści z ognia rodem” powstały w ramach Reszelskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Gościem pierwszego odcinka był Mirosław Jakobi, Warmiak, który po wielu latach życia na Śląsku, wrócił w swoje rodzinne strony. Jak czytamy w opisie nagrania, Mirosław Jakobi to wielki miłośnik i znawca zamku w Bezławkach, regionalista, który z przyjemnością oprowadza turystów, chcących bliżej poznać wyjątkową historię Bezławek. Interesującym rozmowom towarzyszy trzask płonącego drewna, na którym Anna Łuczak przygotowuje dawne potrawy warmińskie. red

Podobne artykuły
3  
  • jj
  • Dodano 10 stycznia 2021

  Dlaczego na YT wyłączone są komentarze. Co za paskudna maniera. Chciałam dać link znajomemu z Litwy, ale w proteście nie dam. A on zna to miejsce.

  Odpowiedz
   • Taka tradycja
   • Dodano 10 stycznia 2021

   Jednak na Reszlu wisi jakaś klątwa po pokazowym stosie. Jeszcze do dziś echa tamtego wydarzenia są nagłasniane z pieniędzy na KULTURĘ.

   Odpowiedz
    • zgroza aka terror sprawiedliwosci
    • Dodano 10 stycznia 2021

    i bardzo dobrze dlatego tu przebywacie za kare (jak i caly powiat nke) a to wszystko za to co naodpierdalaliscie w poprzednich wcieleniach…teraz moze paru bedzie wiedzialo dlaczego trwa arcybezwzgledna kampania przeciwko takim uposledzencom jak wy

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *